PIVNÍ MAPA
22/10/2019 Jaroslav Baďura

​Radegast hledá fotky starých hospod a štamgastů. Chystá výstavu i knihu k 50. výročí

Nošovický pivovar Radegast oslaví v příštím roce 50. výročí od uvaření první várky piva. Součástí oslav bude i speciální výroční kniha nebo unikátní výstava.

Poskytnutím sbírkových předmětů nebo obrazových materiálů se může zapojit také široká veřejnost. Projekty připravuje pivovar Radegast ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem (NZM).

Přispět ke vzniku výstavy pivovaru Radegast může také veřejnost, a to přímo poskytnutím předmětů souvisejících s nošovickým pivovarem a pivem Radegast.

„Máme zájem o původní pivní lahve s etiketami, pivní sklenice ze 70. a 80. let nebo amatérské i profesionální záznamy, jako jsou fotografie, pohledy, obrazy, filmové záběry nebo předměty osobní povahy spojené s Radegastem. Zajímají nás také fotografie exteriérů a interiérů vybraných restaurací a pivnic,“ říká František Švábenický, koordinační, projektový a programový pracovník Národního zemědělského muzea.

K výroční oslavě pivovaru Radegast se připravuje také kniha, do které může rovněž přispět veřejnost poskytnutím obrazových materiálů, jako jsou staré tankovny ze 70. a 80. let, výlohy obchodů s vystaveným zbožím piva Radegast, záběry na nakládky či vykládky piva i fotky štamgastů.

Výstava, která vyroste na ploše větší než 1 000 m2, bude otevřena nejpozději ve třetím čtvrtletí 2020 v nové pobočce NZM vznikající v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

Půjde o vůbec první putovní výstavu, která se zde bude konat.

„Na výstavě představíme návštěvníkům důležité milníky pivovaru Radegast, ukážeme zajímavé předměty spojené s technologií nebo výrobou a také jim promítneme jedinečné filmové záznamy pořízené během celé historie nošovického pivovaru,“ říká Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.

V roce 2020, přesně 3. prosince, oslaví pivovar Radegast 50. výročí od uvaření první várky piva Radegast. V rámci významného výročí nošovického pivovaru proběhne velké množství akcí a aktivit.

Podrobné informace, jaké předměty a materiály je možné pro výstavu nebo knihu poskytnout, jsou k dispozici na webové stránce pivovaru www.radegast.cz.

Sdílejte článek