Společnost
10/08/2023 Petr Sobol

Rozmach ostravského letiště! Z Mošnova se bude létat do sedmi nových destinací

Ostravské letiště čeká v letní sezoně 2024 rekordní nárůst cestujících i nové destinace, do kterých se zatím nelétalo.

„Pokračujeme v expanzi Čedoku na regionálních letištích, po Brně přicházíme s navýšením provozu a otevřením dalších destinací i do Ostravy. Z Moravskoslezského kraje budeme příští letní sezonu nabízet odlety do 17 destinací, z toho nabídneme sedm nových. Poprvé plánujeme létat na Fuerteventuru, do albánské Tirany, italské Kalábrie nebo třeba do egyptského letoviska Marsa Matrouh u Středozemního moře, které druhým rokem Češi objevují. I díky těmto novinkám budeme využívat celé letadlo jen pro naši cestovní kancelář a zdvojnásobíme počet odbavených sezóně na Letišti Ostrava,“ oznámil na setkání s novináři generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Další novou destinací, kam začne cestovka nabízet své zájezdy s odletem z Ostravy, bude tuniská Enfidha na pevnině, španělský ostrov Mallorca nebo oblast Chania, ležící na severozápadním pobřeží řecké Kréty. Pokračují také přímé lety do nejoblíbenějších letních letovisek v Bulharsku, Egyptě, Turecku nebo na dalších řeckých ostrovech. Nejvíce klientů poletí s Čedokem i příští rok na Tureckou riviéru, kam zamíří až tři lety týdně.

Hlavním dopravcem pro Čedok v Ostravě bude i nadále letecká společnost Smartwings, se kterou cestovní kancelář uzavřela dlouhodobý kontrakt pokrývající rozvoj spojení jak v České republice, tak na Slovensku, až do jara 2027. Obyvatelé Moravskoslezského kraje a širší spádové oblasti se tak z Mošnova proletí na dovolenou na palubách letadel typu Boeing 737 až pro 189 cestujících v ekonomické třídě.

Čedok si objedná na příští léto jak kompletní charterové lety, tak využije také na některých pravidelných linkách dopravce vybrané kapacity sedadel. Díky rekordnímu navýšení provozu bude celé letadlo využívané jenom pro zákazníky nejstarší cestovní kanceláře. Otevření takzvané báze na Letišti Leoše Janáčka Ostrava povede ke skokovému nárůstu počtu odbavených cestujících i rekordní kapacitě nabízených zájezdů s odletem přímo z Ostravy.

Sdílejte článek