Cestování
05/08/2023 Jaroslav Baďura

​Rekord! Dlouhé stráně hlásí 25 tisíc návštěvníků. Nejvíc od dob pandemie

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a další infocentra ČEZ slaví rekord, díky kterému se právem nadále řadí k největším turistickým magnetům v Česku.

Dlouhé stráně navštívilo letos od ledna do června 25 305 lidí, což je 9 procent více než ve stejném období loňského roku. Počet návštěvníků podzemních útrob elektrárny se zvýšil téměř o 32,6 procenta na 13 180 lidí.

Statisticky se mírně snížil počet turistů, kteří navštíví jen horní nádrž elektrárny. „Vycházíme z počtu pasažérů lanovky, která lidi vyváží ze střediska Kouty, což není úplně přesné. V tom čísle nejsou turisté ani cyklisté, kteří dorazí po vlastní ose. A protože hlavně počet cyklistů na elektrokolech roste doslova každým měsícem, ve výsledku je návštěvnost mnohem vyšší,“ upozornil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Hitem prvních šesti letošních měsíců byly i další bezemisní elektrárny. Hranici 18 tisíc návštěvníků překonala infocentra obou našich jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně. Obnovitelné zdroje přitáhly přes 10 tisíc zájemců do specializovaného infocentra v královéhradecké malé vodní elektrárně Hučák.

„Máme velkou radost, že si k nám opět našly cestu počty návštěvníků, na které jsme byli zvyklí. Je to pro nás impuls k přípravě dalších novinek. Mezi ty nejoblíbenější v současnosti patří virtuální realita ReakTour, díky které se podíváte až k reaktoru a do dalších nejstřeženějších míst jaderných elektráren Temelín a Dukovany,“ prozrazuje vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Sdílejte článek