Proměny kraje
07/10/2021 Petr Sobol

Sedmnáctkrát měnila svůj název, několikrát i sídlo. Teď má prestižní škola sto let

​Střední průmyslová škola v Karviné slaví sto let od svého vzniku. Přesně před sto lety, v říjnu 1921, usedli do lavic její první žáci.

Od doby svého vzniku změnila sedmnáctkrát svůj název a několikrát své sídlo. Nyní patří mezi nejprestižnější technicky zaměřené školy v regionu. Jejím zřizovatelem je Moravskoslezský kraj.

„Karvinská průmyslovka má v oblasti vzdělávání v našem kraji své důležité místo. V návaznosti na aktuální situaci i na poptávku na pracovním trhu technické obory významně podporujeme. Díky tomu škola nabízí nadstandardně vybavené učebny pro výuku přírodovědných předmětů, mechatroniky a programování CNC strojů. Atraktivní je jistě i moderní učebna virtuální reality. Středoškoláci zde zkrátka mají skvělé zázemí pro kvalitní vzdělávání, díky kterému si pak mohou najít zajímavou práci nebo pokračovat ve studiu na vysoké škole,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a dodal, že kromě podpory technického vzdělávání se škola zapojila i do projektů pro zdokonalení výuky cizích jazyků, například YES, I DO nebo ERASMUS+, škola nabízí také přípravu k mezinárodním jazykovým zkouškám.

Na Střední průmyslové škole v Karviné jsou vyučovány obory Elektrotechnika, Informační technologie a Strojírenství. „Sto let od zahájení výuky bychom rádi symbolicky oslavili s našimi absolventy na dnech otevřených dveří. Mohou si naši školu přijít prohlédnout, setkat se s našimi pedagogy a zavzpomínat si. Zveme i studenty naší školy a jejich blízké, ale také všechny ostatní, které naše škola zajímá. Obzvláště rádi přivítáme žáky 9. tříd základních škol a jejich rodiče. Budeme rádi, když je osloví nejen moderní vybavení, ale také pohodová atmosféra naší školy a těšíme se na jejich přihlášky ke středoškolskému studiu,“ řekla ředitelka Střední průmyslové školy v Karviné Česlava Lukaštíková a upřesnila, že se dny otevřených dveří konají v pátek a v sobotu 8. a 9. října. V pátek od 12 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin.

Sdílejte článek