Nejnovější zprávy: Mladý muž (23) zemřel při tragické srážce dvou aut ​Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit rikša

Politika

​Senátor Nytra otestuje popularitu z posledního místa kandidátky

Senátor Zdeněk Nytra bude kandidovat v říjnových komunálních volbách v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz z posledního, pětatřicátého místa.

Zdeněk Nytra. Foto: Archiv

„Obvodním zastupitelem jsem od roku 2006 a v každých volbách jsem získával mimořádný počet preferenčních hlasů, ale vždy to bylo ze druhého místa kandidátky. Na podzim se u volebních uren ukáže, jaká je moje pozice coby nestraníka na kandidátce politické strany,“ řekl Nytra.

V Moravské Ostravě a Přívoze (MOaP) byla sestavena kandidátka ODS s podporou Strany soukromníků a TOP09 pro podzemní volby do zastupitelstva tohoto městského obvodu.

Staronovým lídrem kandidátky je Miroslav Svozil, systémový inženýr a konzultant průmyslových firem, starosta MOaP letech 2006-2010. Na druhém místě je Valentina Vaňková, vedoucí útvaru kapitálových účastí města Ostravy v obchodních společnostech, na třetím pak ICT specialista Ladislav Jodlovski.

V první desítce se objevují další jména obvodních zastupitelů z posledního desetiletí: Silvie Tobiczyková, (školství), Jiří Výtisk (průmysl), Jiří Heinrich (lékař internista) a dva zástupci TOP09 – pánové Šimek a Štihel.

Z dalších známých osobností jsou na kandidátce operetní pěvec Jan Drahovzal, basketbalový trenér Dušan Medvecký, automotive manažer Martin Svozil a realitní podnikatel Petr Hradil.

K novým mladým tvářím patří Martin Slaběňák, Roman Tietz, Simona Lojková a Jana Grollová.

A jaké jsou hlavní volební cíle? „Vyměnit stávající koalici KSČM, Ostravak + SPD, která na obvod prakticky na 8 let uvalila dopravní a stavební uzávěru. Obnovit důvěru občanů v úřad MOaP a jeho odbornou způsobilost, která klesla tragickým způsobem. Preferovat bydlení pro seniory a mladé," říká lídr kandidátky Miroslav Svozil.