Společnost
19/03/2016 Jaroslav Baďura

Šestnáctiletého fotbalistu z Frýdku-Místku koupil 1. FC Köln!

Šestnáctiletý fotbalista z druholigového Frýdku-Místku, Tomáš Ostrák, podepsal smlouvu s německým klubem 1. FC Köln. Na svých webových stránkách to potvrdil frýdeckomístecký klub.

„Pro mě je to jen část splněného snu, za kterým chci jít. Jsem si moc dobře vědom, že je přede mnou ještě hodně dlouhá cesta. Velký dík ale za to patří mému agentovi Haraldu Schiestlovi z Grass Is Green společnosti, který mi v tom hodně pomohl,“ svěřil se v únoru slavící teprve své šestnácté narozeniny Ostrák.

Odchovanec frýdecko-místecké kopané přestoupí do týmu trojnásobného vítěze německé nejvyšší soutěže k 1. červenci 2016. „Věkem ještě nesplňuji mezinárodní podmínky k přestupu do ciziny, proto se vše smluvně uskuteční až v létě. V Kölnu jsem podepsal smlouvu na tři roky s opcí,“ prozradil na klubovém webu mladý talent Valcířů.

„V Německu budu bydlet sám společně s dalšími hráči na místní akademii. Do té doby snad už budu němčinu ovládat, zatím se ji učím dvakrát v týdnu. Nyní se už ale v základních věcech domluvím, přesto nejlepší školou bude pro mě až samotný pobyt tam,“ podotýká Ostrák.

Sdílejte článek