Společnost
11/02/2016 Jaroslav Baďura

Silný vítr konečně ustává, ve středu večer ale ještě vyvrátil statný buk na tři auta

Poslední záchvěvy silného větru, který od nedělního rána trápil Moravu a Slezsko, byly osudné pro tři auta v Morávce na Bruntálsku. Statný buk tady ve středu večer spadl na zaparkovaná dvě osobní a jedno nákladní auto.

Za pět dní od nedělního rána mají moravskoslezští hasiči na kontě přes 160 zásahů kvůli větru, když hlavně odstraňovali spadlé, vyvrácené a nalomené stromy, z toho nejvíce na Frýdecko-Místecku – celkem 104 výjezdů, 28 v okrese Nový Jičín, 12 na Ostravsku, po šesti v okresech Bruntál, Opava a Karviná.

„Dosud nemáme nahlášeno žádné zranění v souvislosti s těmito událostmi,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zřejmě největší škodu způsobil padající strom – vzrostlý buk – ve středu pozdě večer v obci Morávka, kde spadl hned na dvě osobní auta a jeden nákladní automobil.

Foto: Hasiči

Foto: Hasiči

Až přes středeční půlnoc zde za silného větru a sněžení zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, pomáhala jim jednotka dobrovolných hasičů Pražmo-Morávka.

Vedle nalomených a spadlých stromů a silných větví hasiči zasahovali u větrem poničených plechových střešních krytin, které buď zcela strhli, nebo provizorně upevňovali.

Také se museli v pondělí na Bruntálsku postarat o odtržené polystyrénové zateplení bytového domu, nebo krátce před úterní půlnocí ve spolupráci s energetickou firmou o elektrický drát pod napětím přes silnici v obci Bítov (okres Nový Jičín).

Sdílejte článek