Politika
10/06/2017 Jaroslav Baďura

Skokan na lyžích Jakub Janda oficiálně oznámil kandidaturu do Poslanecké sněmovny

Reprezentant ČR ve skocích na lyžích míří do Poslanecké sněmovny. Jakub Janda to oficiálně oznámil v pátek 9. června na vrcholu Radhoště. Do voleb jde proti euru i proti Babišovi.

S heslem Odvážně k vítězství se dosavadní vrcholový sportovec vrhá do víru politiky. Svou kandidaturu symbolicky oznámil na místě, ke kterému cítí odpovědnost a které je srdečně spjato s jeho životem.

Na jeho cestě k vrcholu Radhoště ho doprovodili expert ODS pro školství a rovněž letošní kandidát do PSP ČR – Václav Klaus mladší, a náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka.

„Nemohu se již dále dívat, jak je v naší zemi každým dnem omezována svoboda každodenního života a vláda hází klacky pod nohy i našim podnikatelům. Vždy jsem cítil povinnost e veřejně angažovat a dá se říct, že letos už pohár trpělivosti přetekl. Vláda má vytvářet podmínky pro rozvoj, a ne překážky,“ uvedl Jakub Janda.

Dodal také, že svou kandidaturu bere s pokorou: „Poslanec je člověk placený z veřejných peněz. Jeho zaměstnavatelem jsou sami občané. Nechci se stát jedním z těch politiků, kteří odjedou do Prahy, a pak je člověk vidí jednou ročně na místním plese. Chci zůstat Frenštátčanům nablízku.“

„Jakub Janda je člověk, který už něco dokázal. Má obrovskou vůli a energii jít za věcí, o které je přesvědčený, že je správná. Já věřím, že bude i skvělý poslanec. Frenštát si to určitě zaslouží.“ dodává ke kandidatuře Jakub Unucka.

Jakub Janda se narodil 27. dubna 1978, má syna Olivera. Studoval managment sportu a trenérství na univerzitě Palackého v Olomouci.

Od dětství rád sportoval a sportu se začal věnovat i profesionálně. Českou republiku reprezentuje ve skocích na lyžích již skoro 25 let.

V roce 2006 se stal vítězem Turné čtyř můstků a v témže roce se stal prvním Čechem, který vyhrál světový pohár.

Sdílejte článek