Kultura
06/05/2023 ČTK

To bude léto! V Ostravě vystoupí OneRepublic, Tiësto i DJ Sigma

​Na hudebních festivalech v Moravskoslezském kraji letos vystoupí největší hvězdy světového rocku, taneční hudby i české hudební scény.

Festival Colours of Ostrava bude hostit americkou rockovou formaci OneRepublic, nizozemská hvězda, dýdžej Tiësto, vystoupí na festivalu Bets for Love. Jeden ze tří plánovaných festivalových koncertů odehraje česká kapela Lucie na festivalu Štěrkovna Open Music. Ten se letos po dvou letech vrací do svého původního areálu na břehu Hlučínského jezera.

Loni pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, který patří mezi největší hudební přehlídky v zemi a jeho návštěvnost se podle odhadů pohybuje okolo 40.000 lidí, oznámili vstup nového strategického partnera a vlastníka. Zároveň se loni festival dostal mezi deset nejlepších evropských festivalů v kategorii Best Major Festival v prestižní anketě European Festival Awards.

Hlavní hvězdou festivalu bude kapela OneRepublic z USA. Vystoupí také Niall Horan, bývalý člen skupiny One Direction, Macklemore, Gilberto Gil, Sleaford Mods a další. Celkově festival nabídne program na desítce hudebních scén a také mezinárodní fórum Meltingpot, divadelní představení, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Festival se uskuteční od 19. do 22. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Ve stejném areálu, jen počátkem července, se bude konat festival Beats for Love. Patří mezi největší festivaly zaměřené na taneční a elektronickou hudbu ve střední Evropě. I jeho návštěvnost se pohybuje okolo 40.000 lidí.

Letos poprvé v Ostravě vystoupí nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto. Festival se uskuteční od 5. do 8. července. Kromě Tiësta, který je na vrcholu taneční scény už více než 30 let, vystoupí také anglický DJ Sigma, belgický drum and bassový producent Netsky či britský DJ a producent Mark Knight.

Po dvou letech působení v náhradních prostorách se do domovského areálu na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku vrací festival Štěrkovna Open Music. Akce se zaměřuje především na českou a slovenskou hudební scénu. Letos na ní vystoupí kapely Lucie, Chinaski, Pražský výběr, Tata Bojs a řada dalších. Akce se uskuteční od 27. do 29. července.

Pod heslem Trvale udržitelná zábava pořadatelé kladou velký důraz na minimalizaci dopadů akce na životní prostředí. Zaměřují se například na minimalizaci produkce odpadu a jeho další využití.

Divadelní festival Dream Factory Ostrava letos na několika místech krajského města nabídne přes tři desítky divadelních představení. Inscenace se odehrají nejen v divadlech, k vidění budou i na netradičních místech, jako je například galerie či ateliér, řekla tajemnice festivalu Lucie Sembolová. Divadelní přehlídka se uskuteční od 25. května do 3. června. Letošním hlavním tématem bude sbližování.

Divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti Ostrava letos připravuje uvedení šesti inscenací ve 20 představeních. Na programu bude například i premiérová komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty, řekl za pořadatele Andrej Harmečko. Festival se uskuteční od 16. července do 13. srpna v areálu Slezskoostravského hradu.

Sdílejte článek