Kultura
08/07/2023 Jaroslav Baďura

Třetí den Beats for Love: 38 tisíc lidí žilo festivalem

​Ostrava byla hlavním městem elektronické taneční hudby už třetím dnem v řadě.

Desetitisíce návštěvníků si užívaly páteční párty spojenou s příchodem víkendu – davy rozparádila stálice festivalu, Brit Wilkinson, a pořadatelům vyšly i dvě sázky: při své premiéře na Beats for Love zazářil Kanaďan Apashe a na jedničku vyšla i premiéra konference Talking Beats.

Festival šlapal jako hodinky už od odpoledního otevření. Správnou náladu na hlavní stage nastavil český držitel cen Anděl, rapper Smack One. A laťku drželi interpreti i na ostatních osmnácti scénách. „Těší nás, že návštěvnost letošního ročníku den ode dne roste. Páteční program vidělo přímo v areálu 38 tisíc lidí,“ říká ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

Desetitisíce lidí přišly na slavného britského D&B DJ Wilkinsona a během více než hodinové show několikrát nadšením skákaly do vzduchu. A odměnou všem byl závěrečný světoznámý hit „Afterglow“ podpořený ohňostrojem. Nadšený potlesk zněl Dolními Vítkovicemi i po vystoupení kanadského hudebníka Apasheho kombinujícího klasickou a elektronickou hudbu. Jeho show plná autorských skladeb z filmů John Wick nebo Rychle a zběsile nadchla návštěvníky stejně jako závěrečné divoké Australanky Nervo. Milovníky tvrdších stylů potěšili na Harder Styles stage Norové Da Tweekaz, na Future stage zase zazářil Nizozemec Zonderling.

Future stage si vydláždila cestu ke hvězdám

Právě Zonderling vévodil programu scény, která v minulosti kombinovala hlavně žánry EDM a trance a letos se poprvé pod novým názvem snaží nabízet komerčně populární umělce předvádějící melodické sety. „Je to zatím skvělý tah. Zonderling výborně zapadl do nového směřování scény, měl úplně narvaný stan,“ tvrdí Jakub Šindler, který má na starosti Future stage.

Na zmiňované Future scéně museli organizátoři řešit jedny z prvních cestovních trablí. „Jeden z interpretů nám onemocněl, druhému uletělo letadlo. Najednou tady bylo tříhodinové okno v programu. Ale zvládli jsme to,“ usmívá se Šindler.

Na Future stage zatím můžou být pořadatelé pyšní podobně jako filmová pohádková princezna. Definitivním testem oblíbenosti bude sobotní show Cosmic Gate. Kdyby totiž nebyl letošní ročník Beats for Love tak našlapaný hvězdnými umělci, zřejmě by se Němci objevili na hlavní LOVE stagi.

Diskusní fórum Talking Beats příjemně překvapilo

Kromě Apasheho nebo Future stage se v programu Beats for Love poprvé objevila i konference Talking Beats. Její moderátor, populární slovenský DJ EKG, během více než tříhodinového programu řešil různá témata – od vývoje techna, přes duševní zdraví umělců, až po zákulisí festivalových příprav.

A jestli přípravy projektu Talking Beats provázela zdravá nervozita, zda si fanoušci najdou kromě tónů čas i na slova, návštěvnost obavy naprosto roztříštila. Od začátku totiž bylo v kavárně haly U6 plno. „Mile nás překvapil zájem, který provázel první ročník Talking Beats. Plný sál jsme nečekali,“ raduje se ředitel marketingu Beats for Love Matyáš Ožana.

Fanoušci v Ostravě ještě čeká poslední, čtvrtá možnost užít si největší český hudební festival. Na hlavní scéně Beats for Love budou v sobotu zářit opět Nizozemci – na duo Blasterjaxx naváže legendární DJ Tiësto, příznivci se můžou těšit i na německou techno stálici Pan-Pot nebo britskou hvězdu house, Marka Knighta.

Sdílejte článek