Společnost
19/04/2020 Jaroslav Baďura

V Beskydech havaroval cyklista. V kritickém stavu jej do nemocnice transportoval vrtulník

​V sobotu 18. dubna večer spěchali moravskoslezští záchranáři k cyklistovi, jehož bez známek života v oblasti Filipky, nedaleko obce Návsí, našel jiný cyklista, který tudy později projížděl.

Nález byl pracovníkům krajského zdravotnického operačního střediska nahlášen před tři čtvrtě na sedm.

"Na pomoc vyjela nebližší posádka z Jablunkova, vzlétl vrtulník LZS a záchranáři požádali o součinnost také Horskou službu Beskydy," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Třiačtyřicetiletého cyklistu nalezl ležícího a s poškozenou přilbou na lesní cestě poblíž jízdního kola jiný cyklista. Protože nejevil známky života, zahájil u postiženého nepřímou srdeční masáž.

"Po svém příjezdu na poskytnutou první pomoc navázala pozemní posádka ZZS a následně letečtí záchranáři. Za pomocí přístrojové techniky a léků se jim podařilo obnovit srdeční činnost pacienta," uvedl Humpl.

Po chvíli však opět došlo k selhání oběhu a v resuscitaci bylo nutno pokračovat. Nakonec záchranáři dokázali znovu obnovit krevní oběh postiženého a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení.

Posádka vrtulníku muže v kritickém stavu přepravila na pracoviště urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava. Podle mluvčí nemocnice bohužel zraněný muž zemřel.

Sdílejte článek