Proměny kraje
28/05/2019 ČTK

V Ostravě i v kraji je řada dopravních omezení, opravují se důležité silnice

​Stavební sezona v Moravskoslezském kraji je v plném proudu, a řidičům tak na mnoha místech komplikují jízdu různé uzávěry a omezení související s opravami silnic.

Rekonstrukce důležitých silnic i místních komunikací se potáhnou i přes prázdniny, například přímo v Ostravě se současně opravuje hned několik z nejfrekventovanějších tras.

Jedno z největších omezení, které výrazně komplikuje dopravu v kraji, představuje už třetím rokem přestavba silnice I/48 na dálnici. Silnice I/48 vede od dálnice D1 přes Nový Jičín a Příbor do Frýdku-Místku.

Byla původně čtyřproudou komunikací bez středového rozdělení. Rozšíření na dálnici má být hotovo na konci příštího roku a stavba přijde bez DPH na více než dvě miliardy korun.

Důležité opravy se dělají nebo budou dělat na řadě silnic první třídy. V červenci má například začít oprava vozovky na silnici I/57 na průtahu Bruntálem, která potrvá do listopadu.

Až do října se opravují tři mosty na silnici I/56 ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Řidiči tam musí počítat se zúžením vozovky na jeden pruh.

Doprava je omezena také kvůli opravě mostu na silnici I/57 na hranici Nového Jičína a Šenova u Nového Jičína, oprava potrvá do konce roku.

Do konce července budou trvat práce na opravě Orlovské ulice, která spojuje Ostravu s Rychvaldem na Karvinsku. Doprava je tam svedena do jednoho směru, v první polovině července pak bude úplně uzavřen úsek mezi křižovatkou ulic Bohumínské a Betonářské.

V krajském městě se pracuje na opravách nejfrekventovanějších silnic prakticky na všech stranách. Pokračuje například přestavba mostů ve Výškovické ulici v Ostravě-Zábřehu.

Komplikuje nejen automobilovou dopravu v jižní části města, kde jsou největší sídliště, ale aktuálně tam nejezdí ani tramvaje, které do začátku června nahrazují autobusy.

Opravují se části Rudné ulice, jedné z nejrušnějších ostravských dopravních tepen vedoucí z Poruby přes celé město až směrem na Havířov, a kolony se tvoří také na Opavské ulici spojující centrum města s lidnatými obvody Poruba nebo Pustkovec.

Na Opavské ulici se rekonstruuje 2,2 kilometru silnice od křižovatky s ulicí 17. listopadu po křižovatku s Třebovickou ulicí a také úsek na mostě přes železniční trať. V létě tam nanejvýš na dva týdny bude úplná uzávěra.

Pokračuje modernizace estakády Bazaly, která spojuje centrum krajského města s jeho slezskou částí. "V létě počítáme s významnějším dopravním omezením na Bazalech, kde bude s největší pravděpodobností během části prázdnin úplná uzavírka v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky ulic Českobratrské a Sokolské," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Informace o aktuálních dopravních omezeních lze najít na internetových stránkách Moravskoslezského kraje www.msk.cz, Správy silnic Moravskoslezského kraje www.ssmsk.cz nebo Ředitelství silnic a dálnic www.dopravniinfo.cz.

Sdílejte článek