Proměny kraje
29/06/2023 Petr Sobol

V Ostravě se začne opravovat Severní spoj, několik měsíců bude neprůjezdný

Severní spoj, který v centru Ostravy napojuje Mariánskohorskou ulici na dálnici D1, bude kvůli rozsáhlé rekonstrukci skoro 4 měsíce neprůjezdný.

Díky modernizaci bude opravená vozovka, mosty, protihlukové stěny i svodidla. Celá akce přijde na 95,5 milionu korun, Moravskoslezský kraj na ni jako investor získal dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„Péče o krajské silnice je nesmírně náročný a nikdy nekončící proces. Díky tomu, že se nám na jejich opravy daří získávat také prostředky z Evropské unie, můžeme takzvané dvojky a trojky, které má kraj ve správě, kontinuálně rekonstruovat. Nyní došlo na důležitý Severní spoj v centru Ostravy, na kterém je nutné vyřešit opotřebení asfaltových vrstev, prodloužit životnost mostních konstrukcí, vyměnit výplně protihlukových stěn i část svodidla,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a upřesnil, že se rekonstrukce silnice II/470H týká úseku od mostu přes řeku Odru po okružní křižovatku nad ulicí Mariánskohorská včetně napojovacích ramp. Veškeré náklady byly vyčísleny na 94,5 milionu korun, z evropských zdrojů bude financováno 85 % investice, zbytek uhradí kraj ze svého rozpočtu. Stavbu provede společnost STRABAG.

Rekonstrukce je naplánovaná od 3. července do 1. prosince a je rozdělená do tří etap. „Během prvních dvou etap bude Severní spoj úplně neprůjezdný, později, od začátku října, kdy začne poslední etapa prací, bude možné používat levou část silnice, takže se auta dostanou z Mariánskohorské na dálnici. Po dobu rekonstrukce se budou postupně uzavírat i část Mariánskohorské čtyřproudovky, tento úsek řidiči objedou po rampách mimoúrovňové okružní křižovatky, ty pak budou později uzavřeny kvůli pracím na horní části mostů. Věřím, že tato rekonstrukce nezpůsobí nějaké větší potíže, prosíme řidiče o trpělivost,“ řekl uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Sdílejte článek