Kultura
21/11/2023 Zuzana Žáková

Vánoce v Zábřehu a Porubě: Jarmark, rozsvícení stromu i koncerty Jarka Nohavici

Foto: se souhlasem Pokladu a Akordu

Kouzelná vánoční doba už klepe na dveře. Na chvíli se zastavte, odsuňte každoroční shon a vyberte si z bohaté nabídky Vánoc v Akordu a Pokladu.

Navštívit můžete například rozsvícení vánočního stromu v Zábřehu nebo rozmanitý vánoční jarmark v Porubě. Z bohatého programu si vyberou všichni – velcí i malí. A adventní doba může začít!

Rozsvícení vánočního stromu v Akordu

Blíží se kouzelné období adventu. Po sobotním rozsvícení stromu na Masarykově náměstí v centru Ostravy následuje nedělní rozsvícení na Jihu, konkrétně tedy v Zábřehu na náměstí SNP před Akordem. Jde o první pomyslné okénko v adventním kalendáři akcí. Nebudou chybět každoroční venkovní stánky s občerstvením, kde na vás čeká teplý punč, něco k zakousnutí a mnoho dalšího.

Program je zajištěn na prakticky celý prosinec a na své si přijdou děti, které potěší vánoční pohádka Mikuláš s nadílkou. Také si mohou zatancovat s oblíbenou hudební dvojicí Smejko a Tanculienka. Dospělí si zase užijí středověkou atmosféru Vánoc se skupinou CALATA nebo ostravským bardem Jarkem Nohavicou, který zahraje dva speciální koncerty ve dnech 21. a 22. prosince 2023. Přijďte i vy odstartovat vánoční čas už v neděli 26. listopadu na náměstí SNP v Zábřehu.

Vánoční jarmark v Pokladu

Chcete zažít tu pravou adventní atmosféru? Pak vám nesmí uniknout vánoční jarmark v Pokladu, kde si na své přijdou dospělí i děti. Uvnitř si nakoupíte dárky z dílen lokálních tvůrců, děti se pobaví u divadélek a pohádek. Před kulturním domem pak nebudou chybět tradiční vánoční stánky, které nabídnou něco dobrého na zub i k zahřátí.

Svou troškou k zábavě přispějí také vánoční koncerty. V průběhu prosince se můžete těšit na Václava Neckáře se skupinou Bacily, Davida Deyla, pěvecký sbor Permoník a další. Besedy v rámci projektu InspiroHub přivítají farářku Církve československé husitské Martinu Viktorii Kopeckou a polského kněze Zbigniewa Jana Czendlika.

Více se o jednotlivých programech dozvíte na internetových stránkách Akordu a Pokladu.

Sdílejte článek