Sport
15/12/2022 Redakce PATRIOT

Vítkovický šikula Fridrich v národním týmu: Moc se těším, hlásí

Celkem pět hráčů z kádru Vítkovic, aktuálního lídra hokejové extraligy, dostalo pozvánku do národních reprezentací. Do českého výběru se poprvé od jara vrací útočník Petr Fridrich.

Boje hokejové extraligy na týden ustaly a o slovo se přihlásila druhá reprezentační přestávka sezony. Rovněž národní týmy pracují pilně a ladí formu směrem ke květnovému mistrovství světa. Českou reprezentaci čeká turnaj ve Švýcarsku v rámci podniku Euro Hockey Tour, který nahradil tradiční střetnutí v Rusku. Finský trenér českého výběru nominoval i hráče z Vítkovic.

Vítkovice jsou momentálně v čele extraligové tabulky, vedou s jednobodovým náskokem před donedávna suverénními a dominantními Pardubicemi. Z kádru ostravského modro-bílého celku dostali pozvánku do reprezentace brankář Aleš Stezka a také útočník Petr Fridrich. Stezka na poslední chvíli však musel pro nemoc odmítnout, a tak se na pondělním srazu českého národního týmu v Praze hlásil pouze Fridrich.

„Těším se. Těším se moc. Je to super zkušenost. Už jsem to zažil na jaře, kdy jsem v národním týmu v přípravě na mistrovství světa vydržel celkem dlouhou dobu. Tehdy jsem to ani nečekal. Užil jsem si to a těším se teď na tu další výzvu. Je to opravdu parádní zkušenost. Moc se těším na zápasy, protože ty jsou zase o level výše,“ září nadšením vítkovický šikula.

Jak už sám zmínil, nominace na Swiss Ice Hockey Games pro něj není v českém národním dresu debutem. Už na jaře okusil atmosféru kabiny a příchuť velkých hokejových bitev na mezinárodním poli. Při své premiéře dokonce v zápase proti Rakousku hned vstřelil jeden gól a na další nahrál. Chystá něco podobného i nyní? „Chystám,“ rozesměje se. „Uvidíme, jak to dopadne. Čekají nás opravdu těžké zápasy. Zahrát si s tak kvalitními hráči, jaké mají Finové, Švédi nebo Švýcaři na soupiskách… na to se moc těším. Když jsme byli v létě na turnaji ve Švýcarsku, moc se mi jejich hokej líbil, takže mám velká očekávání, protože reprezentace je znovu o stupeň výše.“

Dvaadvacetiletý ostravský rodák však není jediným reprezentantem z Vítkovic. Do slovenské reprezentace, kterou čeká domácí Vianočný Kaufland Cup v Bratislavě, dostali pozvánku obránci Patrik Koch a Mário Grman. V Bratislavě bude v národním dresu bojovat také Roberts Bukarts, který je hlavním lídrem reprezentace Lotyšska.

Druhá reprezentační přestávka sezony končí v neděli 18. prosince. Hokejová Tipsport Extraliga má pak ještě před Štědrým dnem na programu další dvě kola. Ve čtvrtek 22. prosince bude šlágrem celého extraligového dění derby na ostravském ledě. Vedoucí Vítkovice hostí mistrovský Třinec, vstupenky jsou již v prodeji.

Sdílejte článek