Nejnovější zprávy: Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven! Autotest: Lexus LC 500. Dvakrát osm válců štěstí!

Politika

Zakladatel cukrářství Ollies Ivo Gondek kandiduje do Senátu

Ivo Gondek, spoluzakladatel rodinné firmy Ollies, kandiduje za ANO ve volebním obvodu 71 v Ostravě do Senátu.

Ivo Gondek

Ústředním heslem kampaně Ivo Gondka je: Pro sladší život v Ostravě.

„Můžeš se jen dívat a kritizovat, já se rozhodl věci měnit. A proto kandiduji do Senátu," říká Ivo Gondek.

Ivo Gondek se rozhodl, že nezůstane jen u proslulé rodinné firmy Ollies, ale že se zapojí také do veřejného života.

"Motiv mé kandidatury je prostý - můžeš se dívat, můžeš nadávat, můžeš to rezignovaně přijímat, nebo se můžeš účastnit, podílet se, snažit se pomáhat ke změnám. Jsem už dost starý, a ještě jsem tuto variantu nezkusil."

Ivo Gondek se narodil v Ostravě, je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval kovy a korozní inženýrství na VŠCHT v Praze, poté nastoupil do Nové huti v Kunčicích.

Ve svém volném čase rád sportuje, nebo relaxuje v přírodě. Od roku 1990 se snaží stát na vlastních nohách v podnikání. V roce 1999 založili se svou rodinou cukrářskou historii Ollies.

Proč hnutí ANO? „Byli jediní, kteří mne oslovili. Vidím tam také velké osobnosti jako Ivo Vondrák, Tomáš Macura, kteří to neměli zapotřebí, a přesto do toho šli se snahou nekecat, ale řešit, pozitivně měnit."

A jaké cíle má Ivo Gondek, pokud ve volbách uspěje?

Propojení generací

Produktivní generace musí ukázat to co umí, proč jsou na světě. Mladí by měli dostat všechny možnosti, jak se rozvíjet, vidět dobré vzory práce těch produktivních a vyslechnout moudrost těch nejstarších. Ti nejstarší na odpočinku by měli dostat úctu, respekt a podmínky pro zdravý a šťastný podzim života.

Méně státu

V 21. století by všechny kontakty občana se státem měly být mnohem jednodušší. Bez mnoha papírů a gumových razítek. Přihlásit se do školy, požádat o nějaký příspěvek, prodat byt, začít podnikat, něco postavit lze určitě udělat jednodušeji a líp než dnes. K tomu by stát měl pokorně a proaktivně sloužit.

Zlepšování prostředí

Žijeme v krásné zemi, jsme tu jen dočasně, měli bychom ji zachovat lepší a hezčí pro příští generace. Země, vzduch, krásná příroda musí zůstat čistá, voda – zdroj života, musí zpět do rukou státu, který s ní bude dobře hospodařit. Měli bychom mít čas žít znovu více v přírodě, více sportovat, oddychovat. Měli bychom to té přírodě vrátit, učit děti jak, třeba jen zasadit krásný strom.

Sladší život začíná v hlavě

Rozhodnutí pro úsměv, pozitivní postoj, tvořivé žití, to je jen na nás. Nepoužívejme kritiku, hledejme řešení. Potřebujeme mít odvahu a dostat ze sebe víc. Ano, je to především náš postoj v hlavě a pak už jen usilovná rozvíjející, potěšující práce, aby v Ostravě byl sladší život.