Nejnovější zprávy: Bráchové chtěli mexické bistro, teď s Los Capolitos nestíhají otvírat nové pobočky Beskydy lákají. Turisté v nich loni utratili přes 1,3 miliardy korun

Kultura

Zemřel lídr kapely Citron a podnikatel Radim Pařízek

​​Zemřel lídr metalové kapely Citron a podnikatel v oblasti médií Radim Pařízek.

Foto: casradio.cz

V úterý 2. března podlehl ve věku sedmašedesáti let komplikacím spojeným s nedávnou operací. Uvedl to jeden z Pařízkových kolegů Roman Jeřábek.

"Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety," uvedl Jeřábek.

Dodal, že metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné například po Evropě i Spojených státech, prodala více než milion desek a v roce 1988 získala také Zlatého slavíka.

Citron byl populární zejména v 80. letech. V polovině 80. let vyšlo nejslavnější album Citronu Radegast, které je mnohými hudebními odborníky považováno za nejlepší heavymetalovou desku vydanou v bývalém Československu. Desku nazpíval Ladislav Křížek.

Pařízek také podnikal v oblasti médií. Tomu se věnoval od roku 1998, kdy založil Rádio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku.

Postupně se přidávaly další značky. Dnes toto podnikání zahrnuje i rockovou televize Rebel a Relax.