Společnost
02/03/2022 Petr Sobol

Zoo Ostrava prodlužuje otevírací dobu. Návštěvníky pustí i do výukového centra

​Od 1. března se Zoologická zahrada a botanický park Ostrava vrací k obvyklé otevírací době.

Lidé si tak mohou užít prohlídku areálu o dvě hodiny déle. Během jarních prázdnin mohou nahlédnout mimořádně i do výukového centra.

Areál Zoo Ostrava je v březnu otevřen od 9 do 18 hodin, pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve, tedy v 17 hodin. Kdo do zoo zavítá v době jarních prázdnin, které pro jednotlivé okresy trvají až do 18. března, může se podívat i do výukového centra zoo, které je běžně pro veřejnost uzavřeno.

Ve výukovém centru si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek či zubů), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde například kostra želvy, užovky nebo šimpanze, obratel keporkaka, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, třeba ptáků přilétajících na krmítka, největšího pěvce světa a řadu dalších.

Mnohé preparáty si je možné nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, například lebku tygra, parohy největšího jelena světa, stehenní kost slona a další," uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková.

Výukové centrum je otevřeno ve všední dny mezi 12. a 14. hodinou. Zájemci jej najdou v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie

Sdílejte článek