Sport
17/07/2023 Petr Sobol

Angličan v Baníku. Mikloško přivedl trenéra, který působil i v Chelsea

Také v minulých dnech nás zaujaly sportovní události, které jsou spojeny s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, co všechno se událo.

Angličan v Baníku

Baník prošel během léta velkou přestavbou. Ta se nedotkla jen kádru, ale také realizačního týmu, jehož součástí se nově stal Angličan Danny Searle. Ten dříve býval šéftrenérem akademie West Hamu a naposledy byl hlavním koučem irského Waterfordu. Působil taky v Charltonu nebo Chelsea. V Baníku bude asistentem trenéra Pavla Hapala. Je to nesmírně pracovitý trenér, velký odborník, vystudoval profilicenci UEFA, určitě bude mít jako člen realizačního týmu mnoho co nabídnout,“ řekl na jeho adresu sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Kuzmanovič je na Kypru

Nemajna Kuzmanovič přišel v zimě roku 2019 z Opavy do Baníku, kde si vybudoval skvělou pozici. V lize a poháru dal za Baník dohromady 33 branek a dlouho patřil do základní sestavy. V minulém ročníku z ní ale čtyřiatřicetiletý srbský záložník vypadl a do plánů trenéra Pavla Hapala se už nehodil. Před pár dny tak odešel do kyperského celku Nea Salamina.

Basketbalisté Ostravy získali Američana

Basketbalový tým NH Ostrava zbrojí na novou sezonu. Jendou z letních posil se stal americký křídelník Elyjah Williams, který dříve hrával i americký fotbal. Rodák z Illinois, který absolvoval na Evanston Township School, měří 201 centimetrů a váží sto kilogramů. V Evropě už hrával v Černé Hoře.

Srb v házenkářském Baníku

Zahraniční posilu hlásí také házenkáři Baníku Karviná, kteří v minulé sezoně získali stříbrné medaile. Do nového ročníku půjdou i se sedmadvacetiletým srbským levákem Dušanem Živanovem, který přichází z Brna. Měří téměř dva metry a váží přes sto kilogramů.

Ostravští Steelers v Czech Bowlu padli

Jihlava hostila Czech Bowl, ve kterém o titul bojovali američtí fotbalisté domácích Gladiators a ostravští Steelers. Ti na vítězství čekají už od roku 1997 a nezískali ho ani tentokrát. S Jihlavou sice dlouho drželi krok a ještě pár minut před koncem byl stav nerozhodný, domácí ale zvládli lépe koncovku a vyhráli 42:28.

Sdílejte článek