Společnost
30/01/2020 Jaroslav Baďura

Auto narazilo do uzávěru plynu, hasiči evauovali okolí

​Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 29. ledna kolem poledne v Holčovicích (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu.

Automobil skončil v plotě, kde urazil hlavní uzávěr plynu a plyn začal unikat do okolí.

"Hasiči evakuovali obyvatele sousedních domů a zastavili únik plynu až do příjezdu techniků plynařské firmy. Pak vyprostili havarované vozidlo," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu po půl jedenácté dopolední. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Krnov a Bruntál, odtud vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice.

Hasiči evakuovali z okolních rodinných domků dvě osoby, které se v nich právě nacházely.

"Protože havarované auto zůstalo ležet na uzávěru plynu, hasiči utěsnili rozbitou plynovou trubku dřevěným kolíkem, když po zvednutí auta nafukovacími vaky a spuštění auta na kolík jej zatlačili dolů do trubky vahou motoru," popsal provizorní zásah Kůdela.

Tím byl únik zastaven ještě před příjezdem plynařů.

Po příjezdu havarijní služby hasiči společně s plynaři poškozenou trubku obnažili v chodníku a byla stlačena plynaři. Evakuovaní obyvatelé se mohli vrátit domů.

Až po poledni tak mohli hasiči sundat havarované osobní auto z plotu a plynové přípojky pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího speciálu Tatra 815 z bruntálské stanice HZS MSK.

Sdílejte článek