Společnost
05/05/2024 Petr Broulík

FOTO: Ve stínu kultovních harlejů motorkáři vařili a ochutnávali guláš

Foto: Petr Broulík

Nejen fanoušci silných motorů a ladných křivek amerických harlejů se v sobotu 4. května sjeli a sešli v areálu ostravské prodejny Harley-Davidson.

V parném odpoledni vřely v areálu také kotle plné voňavých gulášů, které motorkáři či fanoušci motorek pod širým nebem od rána do druhé hodiny odpolední připravovali a dochucovali.

V areálu se totiž odehrával Guláš Fest Harley-Davidson Ostrava 2024. Na akci se sjela spousta lidí a obdivovatelů kultovních motorek, takže díky skvělému počasí bylo na Fifejdách v ulici U Stadionu opravdu natřískáno.

„Až zazní výstřel, bude možno všechny guláše ochutnávat,“ upozorňovali před čtrnáctou hodinou organizátoři z ostravského centra Harley-Davidson. A zájem byl. Majitelé různých značek motocyklů navíc doslova ucpávali prostranství areálu. Svou kaskadérsku show na guláš festu předváděli členové skupiny Special Brothers.

„Majitel červené Electra Glide ať jde okamžitě ke svému stroji, překáží ve vjezdu jiným,“ znělo z amplionů v areálu, zatímco na pódiu roztancovávala děti a rozhoupávala motorkáře osvědčenými bluesovými peckami kapela Petra Džetro Ritzky. „Jeden žlutej pes do větru nos strká, nemá kam by vlez, a venku skončil zase jeden dlouhej den,“ sázel ostravský band mezi davy motorkářů i slavný „jižanský“ hit kapely Ondřeje Hejmy. A hrál až do večera.

Byla to jaksepatří podívaná, ale i pořádná „lidová“ gastro akce. Do vlastnoručně vařených gulášů padala sladká i ostrá paprika, zelí i hovězí, vepřové či jelení maso. Pivo teklo proudem. Děti i jejich tátové obdivovali silné motorky, ale i mohutné trojkolky či další motorová vozidla se silnými motory. A guláše fakt chutnaly.

Sdílejte článek