Sport
23/06/2023 Petr Sobol

Posily Baníku: Loví cizince, vsadí na šikovné Nigerijce i brazilskou sambu

Baník začal s přípravou na další ligovou sezonou. Do té půjde i s několika novými zahraničními hráči.

V Baníku skončili Jan Laštůvka, Nemanja Kuzmanovič nebo Muhamed Tijani. Vedení ostravského klubu ovšem nelení a na přestupovém trhu je aktivní. Baník se zaměřil i na cizince. Kteří zahraniční fotbalisté už na Bazaly přišli? A kdo ještě může dorazit? Podívejte se.

Filip Blažek (Slovensko)

Pětadvacetiletý stoper, který odehrál několik zápasů za mládežnické výběry slovenské reprezentace, přichází do Baníku ze Senice. Zkušenosti má i z dánského Bröndby. V Ostravě si od jeho příchodu slibují další variantu do tříobráncového systému.

Tomáš Rigo (Slovensko)

Do Ostravy míří taky dvacetiletý Tomáš Rigo. Mladý slovenský reprezentant zaujal Jablonec nebo Liberec, lákal ho taky polský mistr Raków Čenstochova, šikovný záložník ale upřednostnil Baník. Na kontě má jeden ligový start ve Slavii, odkud poslední dva roky hostoval v druholigové Vlašimi. Tu už přerostl.

Ewerton (Brazílie)

V sezoně 2021/22 se v Mladé Boleslavi blýskl 11 góly a šesti nahrávkami, díky čemuž se dostal do Slavie. Jenže v Edenu se příliš neprosadil. I vinou zdravotních problémů odehrál v lize jen 14 zápasů, ve kterých dal dvě branky. Teď je šikovný šestadvacetiletý brazilský záložník v Ostravě, přišel na hostování s opcí.

David Fadairo (Nigérie)

V lize v posledních letech “vylétlo” několik hráčů z Nigérie. Dokonalým příkladem je Yira Sor, jenž se přes Baník dostal do Slavie a následně do Belgie. Do Edenu odešel z Ostravy také další Nigerijec Muhamed Tijani. Teď dostane šanci dvaadvacetiletý David Fadairo, který přichází na Bazaly na testy. Uspěje? Naposledy hrál za Liptovský Mikuláš.

Abdullahi Tanko (Nigérie)

Jak dopadne Fadairo, to se teprve ukáže, jisté už ale je, že za Baník bude hrát jeho krajan Abdullahi Tanko. Pětadvacetiletý ofenzivně laděný Nigerijec přišel do Ostravy z druholigového Varnsdorfu a podepsal tříletou smlouvu s opcí. V loňské sezoně zapsal 15 branek a čtyři asistence. V Evropě je už šest let, dříve hrával i v Portugalsku.

Co Plavšič a Cadu?

Baník stále stojí taky o další dva cizince, kteří v Ostravě už v minulé sezoně hostovali. Prvním je srbský rychlík Srdjan Plavšič, jenž se v současné době připravuje zase se Slavií. Ostravané by rádi přivedli zpátky taky Brazilce Cadua, který patří Plzni. Pokud by klapl alespoň jeden z nich, byl by to pro Baník velký úspěch.

Sdílejte článek