Sport
07/10/2020 Josef Pešout

Baník posiluje, získal záložníka z FC Sevilla

​Trenér fotbalistů ostravského Baníku Luboš Kozel bude mít i ve svém současném prvoligovém působišti možnost pracovat se svěřencem, který pochází ze Španělska.

V minulosti úspěšně vedl španělské hráče José Romeru a Néstora Albiacha v pražské Dukle. Od 6. října je novou posilou ostravského klubu ofenzivní záložník Pepe Mena Rodríguez.

Právě v pražské Dukle, která předváděla pohledný fotbal a pohybovala se ve středu prvoligové tabulky, na sebe tehdejší španělská dvojice pod vedením kouče Kozla upozornila natolik, že byl o oba zájem i z předních českých klubů. Obránce José Romera odešel z Dukly do Jablonce a útočník Néstor Albiach do pražské Sparty.

Pepe Mena je vůbec prvním španělským fotbalistou, který bude hrát za Baník Ostrava. Svým způsobem má na Menově příchodu do Ostravy nepřímo zásluhu i český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, který chytá za FC Sevilla.

Mena se na klubovém webu svěřil, že mu Tomáš Vaclík přesun do české ligy a konkrétně do Ostravy doporučil. Není divu, že má Vaclík k městu vztah, protože je ostravským rodákem a odchovancem vítkovického fotbalu, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do áčka.

„S Tomášem Vaclíkem se známe ze Sevilly. Jsem rád, že mi jeho názor pomohl při rozhodování o přestupu do Baníku,“ svěřil se Mena v těchto intencích na klubovém webu.

Grussmann: Věřím, že nám pomůže

Na získání perspektivního hráče z uznávaného španělského fotbalového prostředí se podílel i nový sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. Pepe Mena přichází z klubu FC Sevilla. V tomto městě jako hráč působil Grussmann v letech 1991-1992, ale v konkurečním Betisu Sevilla.

„Pepe Mena je typem kreativního záložníka. Předností hráčů ze Španělska bývá technická vyspělost a kombinační práce s míčem. Věřím, že nám v tom Pepe Mena pomůže,“ uvedl Grussmann v tomto duchu na klubovém webu.

Pepe Mena nastupoval především za rezervní tým FC Sevilla, ale v minulé sezoně si připsal i dva starty za áčko Sevilly v Evropské lize.

Patřil tak do širšího kádru, který pro FC Sevilla vybojoval další triumf v této evropské pohárové soutěži.

Sdílejte článek