Sport
11/04/2018 Tomáš Svoboda

Baník založil nadační fond, peníze dá na rozvoj mládeže

Finanční podpora rozvoje a výchovy mládeže. To jsou hlavní cíle, které si dal nově založený Nadační fond Baník.

"V souvislosti s přestavbou klubu jsem byl stále častěji dotazován ze strany jednotlivců i firem na možnost zapojit se do obrody Baníku a finančně ji podpořit. Jsem za to rád a právě založený nadační fond je, myslím, vhodným nástrojem, jak velkou baníkovskou rodinu ještě více stmelit," uvedl v tiskové zprávě majitel ostravského fotbalového klubu Václav Brabec.

Nadační fond bude podle něj pomáhat s financováním především mládežnických klubových projektů a konkrétních mladých hráčů.

"Počítáme také s projekty na zkvalitňování sportovní a školní infrastruktury, s projekty na podporu vědy, výzkumu a inovací a chceme se také více postarat o popularizaci fotbalu a značky Baník mezi mládeží," upozornil bývalý vynikající obránce René Bolf, který byl jmenován předsedou správní rady nadace.

Do správní rady spolu s ním zasednou i další bývalé klubové hvězdy, Václav Daněk a Radek Slončík.

Baník do startu nadačního fondu vložil 500 tisíc korun. „Byli bychom velmi zavázáni a vděčni, kdyby kromě našich darů postupně tvořily příjmy nadačního fondu také dary fyzických a právnických osob," doplnil Václav Brabec, který od svého vstupu do klubu již zainvestoval modernizaci tréninkových ploch v areálu porubské ZŠ J. Šoupala.

Další nové tréninkové plochy pro mládež vznikají v areálu Vista v Ostravě-Zábřehu. Samostatnou kapitolou je pak přestavba stadionu Bazaly na tréninkové centrum. To vše může vytvořit silné základy pro úspěšnější budoucnost celého ostravského fotbalu.

Zrod nadace zaměřené na dlouhodobou podporu mládeže přivítali také fanoušci. "Vznik nadace nás velmi těší. Kde jinde také investovat čas a prostředky, když ne do malých nadějí pro lepší budoucnost klubu? Pevně věříme, že se tímto krokem otevírají další možnosti spolupráce a participace fanoušků na chodu klubu,“ dodal Peter Hurban ze spolku Baník Baníku.

Sdílejte článek