Společnost
28/10/2015 Jaroslav Baďura

Baníku přichází pomoci Matušovič. Část fanoušku zuří

FC Baník Ostrava angažuje na post druhého asistenta hlavního trenéra bývalého hráče Baníku Miroslava Matušoviče. Zpráva vzbudila mezi fanoušky Baníku rozruch. Ne proto, že Matušovič odešel kdysi z Baníku hrát za Spartu (takových hráčů bylo v Baníku více a fanoušci je dosud uznávají), ale proto, že Matušovič se po příchodu do Sparty prezentoval jako srdcař tohoto pražského klubu.

Na oficiálním facebookovém profilu Baníku je pod zprávou o příchodu Matušoviče přes dvě stě komentářů. Většina z nich je nepublikovatelná, avšak všechny mají jedno společné – fanoušci si návrat Matušoviče nepřejí.

Vadí jim chování Matušoviče, který si krátce po příchodu do Sparty získával náklonnost fanoušků pražského klubu tím, že se jim omluvil za své chování v dresu Baníku při utkání se Spartou, nechal se fotit se svým synem ve sparťanských dětských oblečcích, atd. Fanoušci mu to nyní připomínají a nelíbí se jim také, že přichází z Havířova, kde trénuje divizní mužstvo, usazené na 14. místě šestnáctičlenné tabulky s pasivním skóre 14:32.

Ostravský klub však věří, že mu angažování Matušoviče může v těžkých podzimních zápasech pomoci. „Pro závěrečnou fázi podzimní sezóny, v níž je před Baníkem pět důležitých zápasů, se klub rozhodl rozšířit realizační tým mužstva. Již k sobotnímu utkání na hřišti Slovanu Liberec s týmem odcestuje v ještě aktivnější roli než dosud sportovní poradce představenstva Václav Daněk a také nový druhý asistent trenéra Miroslav Matušovič,“ uvedl mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

Realizační tým rozšířený o bývalé úspěšné hráče Baníku bude pod vedením hlavního trenéra Radomíra Korytáře vstupovat do poslední třetiny podzimní sezóny s cílem získat minimálně 8 bodů, což je dvojnásobek současné nelichotivé bilance. „Věříme, že v situaci, kdy se nám hráčský kádr podařilo postupně doplnit o nové hráče a další změny jsou možné až v zimním přestupovém okně, bude rozšíření trenérského týmu jedním z důležitých impulsů pro zlepšení našich výsledků.“

„Vnímáme ochotu pomoci a aktivně se zapojit do dění v klubu ze strany bývalých výborných hráčů, jakými jsou právě Václav Daněk a Miroslav Matušovič, jako velmi důležitý signál směrem k široké baníkovské veřejnosti a ke spojení sil pro společný úspěch,“ dodal mluvčí klubu.

„Jsem vděčný, že jsem mohl v Baníku strávit nádherná léta a že mi dal vůbec šanci dostat se do velkého fotbalu. Pokud bude možnost pomoci, rád to udělám,“ řekl Matušovič, mistr ligy z roku 2004, který se do Baníku vrací po deseti letech od přestupu do Sparty Praha. V letech 2009 a 2012 působil v kyperském Apollonu Limassol, odkud se před třemi lety vrátil do rodného Havířova, kde současně trénuje divizní mužstvo dospělých a pracuje jako sportovní manažer.

Sdílejte článek