Společnost
28/09/2021 Petr Sobol

Betonový plácek se proměnil v labyrint úkolů a zábavy. Bohumín má unikátní 3D hřiště

Obyčejné betonové hřiště na sídlišti Tovární v Bohumíně se proměnilo v labyrint úkolů a zábavy.

Díky speciálnímu nástřiku v podobě trojrozměrných obrazců se děti naučí rozvíjet představivost, koordinaci pohybů a zlepší si prostorovou orientaci. Pilotní projekt vyšel radnici na zhruba 100 tisíc korun.

Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přemýšlení a trojrozměrné značky zase k pohybu. Nově rozmístěné obrazce oděly šedou plochu na bohumínském sídlišti do barev a nabízí tamní drobotině atraktivní formu zábavy. Dekorativní značení vytvořila na zakázku města specializovaná firma, a to na menším ze dvou sousedících hřišť. Čtyři typy prvků umožní dětem dostat ze sebe přebytečnou energii, ale také se něco naučit.

Mezi prvními, kdo zábavní plochu otestují, budou děti z nedaleké školy a školky. „Určitě se tam zajdeme brzy podívat. Hlavně se staršími dětmi, které už jsou zvědavé a chtějí si hřiště vyzkoušet,“ potvrdila vedoucí učitelka z Mateřské školy Tovární Eva Kohutiaková. Hřiště je volně přístupné i veřejnosti a přímo vybízí k zastavení rodin s ratolestmi na procházce. Pokud by se u místních uchytil, není vyloučeno, že se objeví i v dalších částech Bohumína. „Pro instalaci je nutný kvalitní povrch. Na Tovární jsme loni nechali nově vyasfaltovat hřiště, takže značení proběhlo bez problémů,“ uvedla Irena Šlachtová z odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Ani sousední a rozměrově větší hřiště v lokalitě Tovární se nemusí cítit jako chudý příbuzný. Město na něm loni nechalo udělat nový asfaltový povrch, lajny, opravilo basketbalové koše a letos ještě instalovalo nové fotbalové branky. Aktuální plány radnice počítají například s nákupem a instalací trojhoupačky, která má nejmladším návštěvníkům zpříjemnit pobyt v areálu Kališova jezera v městské části Šunychl.

Sdílejte článek