Sport
04/05/2022 Redakce PATRIOT

Realita nebo jen sen? Zamíří do Baníku trenér Vrba?

Baník letos bude znovu bez evropských pohárů a po sezoně možná i bez trenéra. V zákulisí se ale začíná spekulovat o jedné hodně zajímavé variantě…

Baník vstupoval do sezony s trenérem Ondřejem Smetanou. Ten dostal od klubového vedení velkou důvěru a s týmem odehrál solidní podzim, na jaře se ale Ostravané trápili a Smetana v průběhu dubna u týmu skončil.

Na uvolněný post se postavil dosavadní asistent Tomáš Galásek, je však otázkou, zda u týmu vydrží i po sezoně, do jejíhož konce zbývají odehrát tři kola.

Stále častěji se totiž spekuluje o tom, že by se Baníku mohl ujmout Pavel Vrba, jenž byl v roce 2004 členem trenérského štábu Františka Komňackého, který s klubem vyválčil titul.

Vrba sice v současné době vede Spartu, úkol v podobě zisku titulu ale (nejspíš) nesplní. A pokud dnes s Pražany nevyhraje ani finále domácího poháru proti Slovácku, bude o jeho osudu nejspíš jasno. „Jestli něco víte, tak to napište,“ reagoval bývalý reprezentační kouč na otázku ohledně své budoucnosti.

Nálada na Letné každopádně není nejlepší. Sparta nehraje tak, jak si klubové vedení přeje a Vrba začíná být podrážděný. Poté, co Pražané naposledy remizovali s Hradcem Králové, vypadal naprosto odevzdaně.

Je otázkou, jestli by ho ve funkci udržel případný pohárový triumf, nebo se jeho spojení se Spartou po sezoně nadobro přetrhne. Možná nakonec obě strany usoudí, že bude nejlepší, když se rozejdou. „Sparta hledá trenéra v Německu," uvedl zdroj blízký vedení klubu pro sport.cz.

A právě to je šance pro Baník, konkrétně pro majitele klubu Václava Brabce, který se netají tím, že by osmapadesátiletého kouče chtěl jednou do Ostravy přivést.

Toto téma bylo naposledy žhavé předtím, než šel Vrba do Sparty. Tehdy Baník svou šanci promarnil, pokud ji však dostane znovu, tak už nejspíš nezaváhá.

Sdílejte článek