Nejnovější zprávy: Čech Neuman v první desítce druhé etapy Czech Tour z Prostějova do Uničova Kam dnes na oběd? Na ražniči do hotelu Imperial!

Regiony

Bohumín má novou atrakci: Mauglího labyrint z 1300 habrů

​Nová atrakce ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče v centru Bohumína už má své jméno.

Foto: Bospor

Ve veřejném hlasování lidé vybrali pro stromové bludiště s dřevěným hradem název Mauglího labyrint.

Anketa probíhala na webu města a Bohumínští mohli volit z pěti návrhů. Bludiště doplnilo zdejší relaxační zónu a od 1. července je volně přístupné.

„Stejně jako v minulých letech jsme dali prostor veřejnosti, aby sama zvolila pojmenování nového areálu, který je určen především rodinám s dětmi. Z téměř stovky návrhů, které nám lidé poslali, jsme vybrali pět finálových, pro které mohli zájemci hlasovat na internetu. Jednoznačně dali přednost názvu Mauglího labyrint, který získal téměř 50 procent všech hlasů. Kromě Mauglího stezky a Mauglího ranče tak budeme mít ve městě další atrakci pojmenovanou po hlavním hrdinovi z Knihy džunglí,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Mezi vybranými návrhy se objevil například Ztracený hrad, Zelená stezka či Baluovo bludiště. Autorkou vítězného návrhu Mauglího labyrint je Hana Gajová z Píště na Hlučínsku.

„Moc se nám s rodinou líbí areál Hobbyparku a všechny atrakce, které jsou okolo. Navštěvujeme je s dětmi prakticky každý týden. Protože je to naše oblíbené místo, sleduji, co se nového v Bohumíě děje. Když jsem se dozvěděla o anketě, napadlo mě se zapojit, ale vůbec jsem nepředpokládala, že bych mohla vyhrát,“ svěřila se vítězka.

Radnice ji za návrh odměnilo dárkovou taškou s prezentačními předměty a drobnými hračkami pro děti.

Přírodní areál s bludištěm a dřevěným hradem vybudovalo město společně s přístupovým chodníkem a osvětlením na ploše padesáti metrů čtverečních u křižovatky s Janáčkovou a Družstevní ulicí za 1,8 milionu korun.

Tvoří jej labyrint z 1 300 habrů, bytelný hrad s vyhlídkovou terasou a tubusovým tobogánem. Spravuje jej městská společnost Bospor a přístupný je zdarma denně od 8 do 20 hodin.