Nejnovější zprávy: ​Dock otevírá nové bistro. Originální koncept nabídne eko-fastfood i zmrzlinu Třebovická ulice v Ostravě se bude opravovat, autobusy pojedou jinak

Společnost

Česká pošta v Ostravě údajně uzavře skoro 30 poboček

Česká pošta se chystá na zrušení 300 poboček na území České republiky. Nejvíc jich má zaniknout na území Moravskoslezského kraje.

Foto: se souhlasem České pošty

Podle pracovní verze dokumentu České pošty, který mají k dispozici Seznam Zprávy, zanikne nejvíc poboček v Praze. Mělo by jich být 35. Následuje Ostrava s 27 uzavřenými pobočkami.

Pobočky České pošty by se měly rušit celkem ve 115 městech a obcích, v Moravskoslezském kraji jich údajně zanikne téměř padesát. Pět poboček má zavřít Havířov, čtyři Karviná a Opava.

Pošty mají být rušeny v obcích nad 2500 obyvatel, ve kterých je více poboček. Propuštěným zaměstnancům Česká pošta nabídne jinou pracovní pozici nebo rekvalifikaci.

Firma v současnosti zaměstnává okolo 25 tisíc zaměstnanců, výpověď by mělo dostat asi 1600 lidí. Jedná se o jeden z prvních kroků chystané transformace České pošty, která musí snížit ztrátu.

Pobočky by se měly zrušit k prvnímu červenci letošního roku.