Společnost
19/01/2016 Jaroslav Baďura

Český Těšín láká důchodce do kina. Dotuje vstupenky, film tak stojí jen 50 korun

Na zvýhodněnou návštěvu kina láká místní, ale i přespolní seniory město Český Těšín. Důchodci mohou jednou měsíčně na speciální dopolední promítání českého filmu, nyní se bude promítat druhý díl filmu Gangster Ka, který je shodou okolností o Radovanu Krejčířovi, který ve městě kdysi působil.

„Diváků je na dopoledním zvýhodněném promítání pro seniory více, než na běžném promítání. Je to pro ně cenově zajímavější, navíc se scházejí v dopoledních hodinách ve svém věkovém okruhu a někteří senioři již nechtěji z různých důvodů chodit na večerní promítání,“ uvedla mluvčí Českého Těšína Dorota Havlíková.

Akce je určena lidem nad 60 let, držitelům průkazu ZTP s jedním doprovodem nezávisle na tom, zda jsou občany města.

„Je to jedna z aktivit, kterou připravujeme mimo jiné s klubem Akropol, díky které mohou senioři trávit stále aktivní život. Budeme rádi, pokud prožijí volné dopoledne s kulturou, ale možná poznají i nové lidi, zajdou si pak někam popovídat do kavárny. Aktivitu nechceme omezovat jen na naše důchodce, vítáni jsou i přespolní,“ uvedla místostarostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.

„V promítání pro seniory uvádíme v našem kině Central vždy aktuální české filmy, například Život je život s Ondřejem Vetchým v hlavní roli nebo Domácí péče s Bolkem Polívkou,“ dodala Dorota Havlíková.

Sdílejte článek