Společnost
15/12/2015 ČTK

Chcete pomoci? Sociální šatník Charity Ostrava potřebuje zimní oblečení

O sociální šatník Charity Ostrava, který se v květnu otevřel v krajském městě, je mezi sociálně slabými velký zájem. Během svého fungování už tato výdejna oblečení pomohla zhruba 700 uživatelům, kteří zde získali více než 4000 kusů šatstva a obuvi.

Aktuálně šatník potřebuje především zimní oblečení, které chce během Vánoc prostřednictvím sociálních zařízení předat lidem v nouzi, řekl mluvčí Charity Ostrava Dalibor Kraut.

„S přicházejícím chladným obdobím roku se mění potřeba druhů šatstva, proto je momentálně vítáno především pánské teplé oblečení, tedy rifle, svetry, mikiny, zimní bundy, rukavice, čepice, šály, ponožky, spodní prádlo a také zimní obuv, deky, spacáky či batohy,“ upřesnil Kraut.

Šatník v Jeremenkově ulici slouží nejen lidem, kteří pobývají v noclehárnách, azylových domech, denních centrech pro bezdomovce či startovacích bytech, ale i dalším lidem v nouzi, kteří potřebují pomoc.

„Od dárců z veřejnosti i firem bylo přijato přes pět tun humanitární pomoci. Pro příjem materiální pomoci se velmi osvědčil také sběrný kontejner umístěný v blízkosti šatníku,“ vysvětlil Kraut. Oblečení zájemci získají zdarma.

Kromě oblečení chce charita bezdomovcům nabídnout i důstojné prožití vánočních svátků. „Bezdomovci tráví Vánoce na rozličných místech a málokdo by si představil štědrovečerní idylu. Tito lidé v nepříznivé životní situaci však mohou využít služeb Charity Ostrava a navštívit některý z charitních domů,“ podotkl Kraut.

Například v Charitním domě sv. Benedikta Labre bude pro muže i ženy bez domova připravena 23. prosince od 16:00 večeře. Lidé bez domova dostanou také drobné dárky, jako jsou hygienické potřeby, potravinové balíčky nebo právě teplé oblečení. Vánoční atmosféru si přímo na Štědrý den budou moci užít i nocležníci a obyvatelé v Charitních domech sv. Františka pro muže a sv. Zdislavy pro matky s dětmi.

Sdílejte článek