Sport
23/09/2020 Michal Polášek

Cíl je umístění do 4. místa, říká manažer kopřivnických hokejistů Jaroslav Hrubý

Hokejisté HC ISMM Kopřivnice zahájili novou sezonu domácí porážkou s favorizovaným Znojmem.

Manažer kopřivnických hokejistů Jaroslav Hrubý si však z úvodní prohry nedělá těžkou hlavu a plánuje umístění do 4. místa.

Jak jste na sezonu připraveni?
Myslím, že dobře. Hráčský kádr jsme vhodně doplnili a také naši partneři, kteří nám pomáhají s financováním, zůstali klubu nakloněni.

Poslední sezona skončila ukončením všech soutěží kvůli pandemii. Co se vše událo za těch šest měsíců v týmu mužů?
Po počátečním zklamání z ukončení dobře rozjetého předkola play-off s Havlíčkovým Brodem jsme ukončili sezonu. Příprava na novou sezonu začala na počátku května a probíhala čtyřikrát týdně až do konce června. V červenci bylo volno a od 1.8. 2020 jsme opět pokračovali v suché přípravě, na kterou navázala od 5.8. 2020 příprava na ledě.

Na posledním aktivu se řešil systém soutěže. Kvůli Covidu nikdo dopředu nemůže vědět, co se bude dít za tři čtyři měsíce. Můžete nám říct, jak bude výhledově systém vypadat?
Systém je rozlosován jako šestikolový a následně se vítězové jednotlivých skupin druhé ligy střetnou každý s každým, doma-venku o jedno postupové místo do Chance ligy. Vše se ještě může změnit a to tak, že pokud bude k 31.12. 2020 příznivá epidemiologická situace a nebudou žádná omezení, dojde k ukončení základní části soutěže už po 5. kole a bude následovat play-off, kde se střetnou týmy na 1. až 4. místě systémem 1-4 a 2-3. Poté bude následovat finále a vítěz opět postoupí do kvalifikace s ostatními vítězi zbývajících dvou skupin.

Kádr vypadá podobně jako poslední sezonu. V útoku je nespočet skvělých hráčů, ale o obraně se to říci nedá. Mám na mysli celkový nedostatek obránců po odchodu Stříže a Imricha.
Ano, máte pravdu útok se jeví velmi dobře a v obraně ještě pracujeme na doplnění, i když si myslím, že naši obránci udělali v průběhu loňské sezony obrovský pokrok a jsou na velmi dobré úrovni.

Jak je již známo, HC RT TORAX Poruba je náš spřízněný klub. Jak probíhají námluvy hráčů do našeho týmu? Koho u nás můžeme z ostravského mužstva vidět?
V těchto dnech jsem dotáhl do konce střídavé starty hráčů HC RT TORAX Poruba. V obraně jsme s manažerem Poruby domluveni na střídavých startech v našem klubu u obránců Slavíka, Rudla, Pastora a Dundáčka. Útočníci, kteří budou mít střídavý start v Kopřivnici, jsou: Brodek, Hotěk, Toman, Harring, Káňa, Hlinka a Kanko.

Ekonomická stránka klubu vypadá jak? Je naplněna kasa na nadcházející sezonu tak, abychom v nějaké míře mohli konkurovat
bohatším týmům?
Věřím, že i po stránce ekonomické bude vše bez problémů, i když mohou nastat vzhledem k situaci kolem COVID-19 nějaké komplikace. Pro letošní sezonu se mi podařilo opět přivést jako významného partnera klubu firmu Tatra Trucks a.s. a ostatní partneři jsou již dlouhodobí.

Do naši skupiny přibylo Znojmo, ještě na jaře hrající profesionální soutěž v Rakousku. Jak se díváte na tohoto soupeře, který disponuje bezkonkurenčně nejlepším týmem i co se týče finančního zabezpečení?
Znojmo je pro nás atraktivní soupeř, kterého doufám fanoušci u nás rádi uvidí. Hrají stejnou soutěž jako my a uvidíme jak se jim povede. Rozpočet soupeřů neřeším a za těch pět sezon jsme si již zkusili zápasy s ambiciózními týmy, at´už to byl Frýdek-Místek, Vsetín nebo Poruba, které také měly větší rozpočty a byli jsme schopni s nimi sehrát vyrovnaná utkání.

Co se stane například s pemanentkami, když bude soutěž z jakéhokoliv důvodu ukončena?
Také jsem nad tím přemýšlel. Myslím si, že permanentky si kupují ti nejvěrnější fandové a proto předpokládám, že pokud bude soutěž ukončena z jakéhokoliv důvodu, tak ti fanoušci, kteří si permanentky koupili, nebudou chtít peníze zpět. Pokud ano, budu muset vymyslet systém, jak permanentky kompenzovat. Nabízí se možnost třeba slevy na nákup permanentky na další sezonu. Ale to předbíhám a doufám, že celá sezona se odehraje normálně.

Jaký jste si vytyčili cíl do sezony?
Můj cíl, který bych považoval za úspěch, je umístění do 4. místa po základní části.

Chystá klub nějaké novinky pro fanoušky? Na co všechno se můžeme těšit? Povězte, co je vše v plánu?
Zatím nechystáme žádné novinky. V průběhu sezony bychom chtěli odehrát zase jedno utkání ve speciální sadě dresů, které budou následně prodány v aukci. V současné době se velmi těžko něco plánuje, když nevíme jak bude soutěž vypadat.

V prvním utkání sezony jsme doma podlehli favorizovanému Znojmu 2:4, jak tento start do nového ročníku soutěže hodnotíte?
Já jsem byl s utkáním spokojen. Naši hráči hráli velmi dobře, do poloviny zápasu jsme s velkým favoritem vedli. Potom se projevily větší zkušenosti soupeře, který utkání dovedl do vítězného konce. Bylo to po půl roce první soutěžní utkání, na které si našlo cestu i hodně diváků a kapacita tisíce povolených návštěvníků byla zcela naplněna.

Sdílejte článek