Sport
05/07/2024 Petr Sobol

David Pastrňák přijede do Havířova. Přiveze i trofej ze zlatého MS

Foto: se souhlasem Havířova

V Havířově na konci července zavládne hokejové šílenství. Do svého rodného města totiž dorazí nejlepší český hokejista současnosti David Pastrňák.

Osmadvacetiletý Pastrňák v Havířově hokejově vyrůstal. Poté se dostal přes Švédsko do NHL, ve které se vypracoval mezi nejlepší hokejisty planety.

Další milník do své kariéry přidal na květnovém domácím světovém šampionátu v Praze, kde vstřelil ve finále se Švýcary zlatý gól. Pro hokejový národ je hvězdou číslo jedna.

Havířov na svém červnovém zastupitelstvu Pastrňákovi udělil čestné občanství. Slavný sportovec přijal pozvání svého rodného města a plaketu čestného občana si přijede převzít osobně. Společné odpoledne začne ve 12:20 hodin v neděli 28. července 2024 na náměstí Republiky v Havířově,“ stojí na oficiálním webu Havířova.

Kromě slavnostního předání čestného titulu čeká na všechny přítomné i atraktivní program: finále letní víkendové soutěže malých hokejistů Hokej na dvorcích, utkání vedení města versus tým složený z vylosovaných občanů města a koncert kapely O5 a Radeček.

Pastrňák do Havířova doveze i zlatou trofej ze světového šampionátu, s lidmi v Havířově by měl trávit celé odpoledne.

„Kromě čestného občanství se město Havířov rozhodlo Davida Pastrňáka obdarovat též pamětní knihou, na které se budou podílet především občané města Havířova. Tato kniha bude od čtvrtku 11. července do pátku 26. července 2024 všem občanům k dispozici ve vestibulu druhého patra Magistrátu města Havířova a v den konání akce přímo na náměstí. Do knihy můžete havířovskému rodákovi napsat vzkaz, přání, gratulaci, přidat třeba i vzpomínku či jakoukoliv jeho fotografii s osobním vzkazem. Následně bude kniha Davidu Pastrňákovi při jeho návštěvě Havířova na pódiu slavnostně předána,“ píše se také na havířovském webu.

Sdílejte článek