Společnost
24/07/2018 Jaroslav Baďura

​Dolní Vítkovice hlásí v polovině léta už milion návštěvníků!

Nejnavštěvovanější mimopražský turistický cíl, industriální areál Dolní Vítkovice, překonal v uplynulém týdnu magickou hranici milionu návštěvníků. Stalo se tak navíc o několik dnů dříve než v roce 2017.

Miliontým návštěvníkem se stal pan Pavel z Pardubic, který se s rodinou vydal na prázdniny do kempu v Landek Parku.

Dolní Vítkovice překonaly minulý rok celkovým počtem návštěvníků svůj dosavadní rekord, na konci roku 2017 totiž ohlásily celkovou návštěvnost 1 557 784 turistů.

„Oproti loňsku jsme co do návštěvnosti už teď v lehkém nadprůměru. Věříme, že se nám opět podaří dosáhnout hranici 1,5 milionu návštěvníků. Optimisticky doufáme, že by se nám tento rekord mohlo letos podařit alespoň lehce překonat,“ říká ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Miliontým návštěvníkem se letos stal pan Pavel, který přijel se svou rodinou na prázdninový výlet do Landek Parku.

„V Ostravě jsem byl naposled před několika lety, letos jsme hledali místo v přírodě, kde by se dalo kempovat a zároveň navštívit zajímavé turistické cíle. Z Landek Parku jsme nadšení, jsem v šoku, co se podařilo z bývalého dolu vybudovat,“ řekl pan Pavel, miliontý návštěvník expozic Dolních Vítkovic. Výherce získal poukazy na vstup do všech expozic pro celou rodinu.

V roce 2018 pracují Dolní Vítkovice zejména na programové náplni areálu. Ve Světě techniky mohou návštěvníci vidět dočasnou výstavu Klamárium, v Milan Dobeš Museu byla na konci června slavnostně otevřena vůbec první dočasná výstava We All Want to Be Cleaned Krištofa Kintery.

„V rámci programu areálu a veškerých doprovodných aktivit se snažíme neustále přinášet nový atraktivní program. Díky tomu se k nám návštěvníci stále vrací a návštěva Dolních Vítkovic je pro ně stále atraktivní,“ dodává Petr Koudela.

V následujících dnech budou Dolní Vítkovice hostit prestižní evropskou konferenci TBEX, jež přivítá bloggery z celého světa. Do konce roku pak ještě vytvoří vysoké pece kulisu pro sportovní akci Urban Challenge, na Hlubině proběhne na podzim největší přehlídka produktového designu Meat Designu, Gong rozezní koncerty Janáčkovy filharmonie a na programu je již teď řada dalších akcí.

Před deseti lety by si jen málokdo dokázal představit, ze se industriální areál Dolních Vítkovic podaří zachránit a co víc, že bude denně sloužit jako vzdělávací, kulturní a společenské centrum pro školy i širokou veřejnost. Dolní Vítkovice jsou dnes jedním z hlavních symbolů Ostravy.

Konají se zde největší hudební festivaly (Colours of Ostrava, Beats for Love, Oldies festival a další), konference, sportovní turnaje i vzdělávací akce pro školy i širokou veřejnost. Součástí industriálního areálu je moderní science centrum Svět techniky, Bolt Café - nejvýše položená kavárna v Ostravě či největší hornické muzeum v České republice.

Do budoucna by si Dolní Vítkovice přály udržet nastavený trend stoupající návštěvnosti, najít další partnery pro realizaci dalších vizí týkajících se například obnovy vysokých pecí a zlepšit přístupnost areálu lepším napojením na samotné centrum města.

Sdílejte článek