Společnost
16/08/2021 Petr Sobol

Drama pod Vysutým vodopádem. Muže, který byl po pádu v bezvědomí, zachraňoval vrtulník

Muž byl po pádu ze srázu v bezvědomí. Utrpěl také tržnou ránu na hlavě.

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Horskou službou zasahovali v neděli na Frýdecko-Místecku u Vysutého vodopádu. Informaci o pádu muže z výšky přijali pracovníci operačního střediska v jedenáct hodin dopoledne. Ke zraněnému vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava a vyjela zdravotnická pozemní posádka.

Devětadvacetiletý muž v těžko přístupném terénu uklouzl a spadl ze srázu. Po rekognoskaci místa události vrtulník vysadil lékaře u horního konce vodopádu. Zraněný se záchranáři komunikoval a uváděl, že byl chvilku v bezvědomí. Stěžoval si na bolest hlavy a pravé dolní končetiny pod kolenem. V důsledku pádu utrpěl tržnou ránu na hlavě a četné oděrky.

„Pacient byl zajištěn přímo ve svahu do vakuové matrace a poté s pomocí pevných nosítek a navijáku s kladkou transportován nahoru nad vodopád na lesní cestu. Zde byl uložen do vozu HS a přesunut na Prašivou. Tady byl přeložen do sanitního vozidla a převezen na urgentní příjem do nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl mluvčí ZZS MSK Ladislav Lang.

Sdílejte článek