Společnost
09/11/2015 Jaroslav Baďura

Důchodkyně bloudila a domů ji dovedl zloděj. Když se vrátil, zamkli ho v domě sousedé

Osmdesátiletá žena se s podezřelým mužem setkala v nočních hodinách, kdy bloudila dezorientovaná v ulicích karvinské městské části Nové Město a nemohla najít dům, kde bydlí.

„Když zjistil, že paní je dezorientovaná, využil její bezbrannosti a pod záminkou pomoci jí dovedl domů. Při cestě se k nim přidala dosud neznámá žena. Stará paní z vděčnosti dvojici pozvala k sobě domů,“ popsala začátek případu karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Muž se ženou počkali, až důchodkyně usnula a ukradli jí televizor, mobilní telefon a peníze. Zloděj si před odchodem vzal i klíč od ženina bytu.

„O pár dní později, konkrétně 8.listopadu, se společně s 46 letým kumpánem do bytu vrátil. Tentokrát už nestačili nic odcizit. Muži neunikli pozornosti sousedů v domě. Obyvatelé domu zamkli vstupní vchod a přivolali policisty,“ dodala mluvčí.

„Oběma podezřelým bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu, formou spolupachatelství a přečinu porušování domovní svobody. Oba již byli několkrát soudně trestáni.“

Sdílejte článek