Společnost
15/12/2015 Jaroslav Baďura

Dva roky čekání jsou u konce. Frenštát otevře opravený kulturní dům

Po dvou letech čekání se obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm konečně dočkají otevření Domu kultury, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Ze starého objektu na hranici provozuschopnosti se stalo moderní kulturní centrum, které nabídne návštěvníkům zázemí, odpovídající dnešním standardům.

Slavnostní otevření Domu kultury pro veřejnost proběhne v sobotu 9. ledna 2016 od 14 hodin. Na programu je den otevřených dveří. Návštěvníci budou mít možnost prohlédnou si nové interiéry Domu kultury, včetně zákulisí, šaten a knihovny. Od 20 hodin proběhne ve velkém sále koncert hudební skupiny Čechomor.

Dům kultury je na konci roku 2015 prakticky nový. Padesát let starý objekt byl v tak zchátralém stavu, že už přestával plnit svou funkci. V roce 2013 přistoupilo město k jeho rozsáhlé rekonstrukci. Došlo ke kompletní výměně inženýrských sítí, výměně oken, střechy, opravě fasád a části podlah.

Největší změnu ale přinesl zcela nový moderní interiér. Ten je dílem architektonického ateliéru Velehradský z Brna. Největší proměnou prošly velký a malý sál a také městská knihovna. Prosvětlené prostory spolu s moderními materiály dodaly celému objektu jistou lehkost, takže by se měli návštěvníci nového kulturního stánku cítit mnohem příjemněji než tomu bylo v minulosti.

Přízemí a patro Domu kultury nově spojuje výtah a účinkujícím bude k přepravě aparatury a kulis sloužit velká dopravní zdviž. V těchto dnech finišují kompletační práce tak, aby mohl být ještě před Vánocemi objekt předán městu.

„Program slavnostního otevření 9. ledna 2016 bude mít dvě části. Od 14 do 20 hodin budou v prostorách Domu kultury probíhat vystoupení místních hudebních skupin, spolků a škol. Nebude chybět ani výstava fotografií o historii a současnosti Domu kultury. Od 17 hodin bude uzavřen velký sál DK, kde bude probíhat zvuková zkouška kapely Čechomor. V 19.30 hodin se velký sál zpřístupní všem návštěvníkům, kteří budou mít platnou vstupenku,“ uvedla dramaturgyně Městského kulturního střediska Lenka Krestová.

„Prodej vstupenek na koncert kapely Čechomor bude zahájen v úterý 15. prosince 2015. Celkem byla vytištěna limitovaná emise 900 kusů dotovaných vstupenek. Cena jedné vstupenky je 100 Kč. Jeden člověk bude moci koupit maximálně 4 lístky. Předprodej bude probíhat na dvou místech. V Turistickém  informačním centru města na náměstí Míru a v kanceláři Domu kultury na ulici Dolní č. p. 504 ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Sdílejte článek