Sport
08/03/2022 Petr Sobol

Loni covid, teď válka. Extrémní závod LH24 letos znovu nebude

​Ve dnech 26. a 27. března měl proběhnout oblíbený závod Ridera LH24. Ten se ale ani letos neuskuteční. Zatímco loni ve světě řádil covid, dnes zuří válka na Ukrajině.

„Rovnou k věci – letošní Ridera LH24 se neuskuteční,“ sdělili na stránkách pořadatelé. Důvodem je válečný konflikt na Ukrajině. „Svět je v pohybu, kousek od naší východní hranice se odehrává peklo, které nás nutí měnit priority. V posledních dnech se naše aktivita zcela zaměřila na pomoc lidem prchajících před hrůzami způsobenými ruským Kremlem. Veškeré personální a finanční rezervy přesouváme na pomoc Ukrajincům. Pořádat závod, oslavu pohybu a sportu, je v těchto dnech pro nás nemyslitelné a leží před námi důležitější úkoly,“ stojí dále v prohlášení.

Startovné je možné přesunout na příští rok. Pořadatelé zároveň nabízejí možnost vrácení startovného ve výši 60 procent nebo věnování peněz ze startovného na pomoc Ukrajině.

„Ještě 23. února jsme na bouřlivé poradě vedení v týmu LH24 řešili, jak dostat tisíc lidí přes řeku Ostravici po nové trase okruhu k vrcholu 1324 metrů vysoko. Teď řešíme, jak dostat alespoň tisíc lidí přes hranici do bezpečí 500 kilometrů daleko! Na podlaze, kde měli odpočívat sportem unavení závodníci, dnes leží válkou vyděšení a vyčerpání uprchlíci,“ dodal za pořadatele Libor Uher.

Sdílejte článek