Sport
30/11/2019 Tomáš Svoboda

Fanoušci, kryjte se! Baník s Opavou spáchali atentát na fotbal

Udělej faul nebo si tzv. dojdi pro faul, taková byla hlavní činnost hráčů Baníku a Opavy, kteří páteční „velké slezské derby“ proměnili v malou českou kopanou. Do hlediště Městského stadionu si přitom našlo cestu v našich poměrech nadprůměrných skoro 13 tisíc fanoušků.

Život už je takový, že po obrovském těšení se obvykle přichází obrovské zklamání a někdy i vystřízlivění.

Věřím, že mnoho fanoušků právě teď střízliví, protože museli večerní „podívanou“ řádně zapít. Jinak by se těžce usínalo.

Souboj dvou profesionálních týmů, z nichž minimálně jeden je velmi dobře placený, jim totiž nabídl především „krásných“ 40 faulů, šest žlutých karet a jednu červenou pro hráče a další dvě žluté pro trenéry.

Chybět samozřejmě nemohl vzrušený výstup Marka Jankulovského, protože tohle přece nezvládl rozhodčí. V pestré mozaice scházela snad už jen „redka“ na lavičku pro Milana Baroše.

Kdepak, rozhodčí to na poměry fotbalové mafie tentokrát zvládli celkem v klidu. Z hráčů se to dá vzhledem k věku a zkušenostem říct leda tak o dvou dorostencích z Opavy.

Šikovní kluci, kteří aspoň trochu oživili zápas, po kterém začaly padat akcie, stávkovat fabriky a otřásat se samotné základy sportu, morálky a údajně i České televize.

Příště, prosím, dejte do rohu 18+ nebo to v 60. minutě vypněte, protože tohle fakt nebyla veřejnoprávní služba. To radši debatu Okamury se Soukupem.

„Jsme nohama na zemi, bod bereme,“ přišel po bezgólovém zápase s hláškou dne trenér Opavy Jiří Balcárek. Závidím tomuto dobrému muži, že mu tak málo stačí ke štěstí, když Baník byl zralý na trojku.

Ale což, nakonec i sbírat bodík za bodíkem je jakási politika. Otázkou je, zda to vůbec někoho, kromě sběračů bodů, může bavit?

Fotbalu, zdar!

Sdílejte článek