Sport
24/05/2024 Petr Sobol

Fanzóna u Ostrava Arény končí, medailové boje budou lidé v Ostravě sledovat na náměstí

Foto: Lukáš Kaboň

Ostrava nabídne možnost sdílet atmosféru finálových hokejových bojů v centru města, na Masarykově náměstí.

Program Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 skončil v Ostravě ve čtvrtek 23. května a společně s ním tak došlo také k ukončení provozu fanzóny v blízkosti Ostrava Arény.

Fanoušci by tak přišli o možnost sledovat nejzásadnější sportovní klání mistrovství a možnost společně podpořit hokejovou reprezentaci České republiky, která postoupila do semifinálových bojů. O víkendu 25. a 26. května tak budou moci lidé společně fandit na Masarykově náměstí, připravena bude velkoplošná obrazovka o rozměrech 9 x 5 metrů. Město zprostředkuje vysílání čtyř zápasů, první semifinále započne 25. května 2024 ve 14:20. Druhé taktéž v sobotu 25. května v 18:20. O vítězích se pak rozhodne v neděli 26. května v utkáních se začátky 15:20 a 20:20.

„Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 je jednou z nejsledovanějších akcí ve městě i kraji za poslední léta. K Ostravě upírají svůj zrak fanoušci napříč zemí i zahraničním. Lidé si hokejovou atmosféru ve městě skvěle užívají, proto jim chceme nabídnout možnost společné podpořit naši reprezentaci při závěrečných kláních,“ vysvětlil primátor města Ostravy Jan Dohnal.

Po dohodě s organizátory Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 bude prostřednictvím velkoplošné projekce zprostředkováno vysílání čtyř zápasů programu ČT Sport. Město však v místě projekce nebude, dle podmínek organizátorů šampionátu, zajišťovat prodej občerstvení.

Sdílejte článek