Společnost
21/05/2024 Petr Broulík

FOTO: Puk tříštící sklo. Tak vypadá nejlepší banner mladých hokejových fandů

Foto: Petr Broulík

Ještě než to pořádně na hlavním pódiu fan zóny u hokejové haly Ostrava Aréna rozjeli muzikanti z revivalu Rolling Stones, zaplnilo velké pódium několik desítek studentů a žáků středních a základních škol.

Přišli si pro ocenění jako tři nejlepší účastníci doprovodné soutěže ve výrobě transparentů, vlajek a dresů na letošní MS v hokeji v Praze a Ostravě.

Studenti a žáci měli vytvořit skandovací banner, heslo nebo fanouškovský dres. Nejlepší z nich nastoupili pod obří obrazovku, na které ještě před chvílí zněl klip švédské kapely ABBA. Tu pro vyhodnocení výtvarné soutěže vystřídala slavná hudba z filmu Rocky.

Třetí cenu si odnesli studenti gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku, kteří na pódium přinesli soutěžní vlajky, které do soutěže vyrobili.

Druhou cenu získali studenti Gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, kteří vyrobili fandění proti Švédsku. První cenu v soutěži získali žáci Albrechtovy střední školy z Českého Těšína, kteří vyrobili opravdu povedený a profesionálně vypadající banner.

„Jsem na studenty pyšná. Do jejich návrhu jsme jako pedagogové zasahovali pouze tak, že jsme jim nedali ani chvíli spát, aby na tom banneru makali a makali,“ svěřila se na pódiu učitelka studentů z českotěšínské Albrechtovy střední školy.

Všichni studenti a žáci všech nejvýše umístěných škol získali jako cenu volné vstupenky na zápas Švédsko-Francie, který se v ostravské aréně začal hrát po čtvrté hodině odpoledne.

Mládež ze škol představuje i naši sportovní budoucnost

„Jsem rád, že máme tak divácky velmi úspěšné mistrovství světa. Doufám, že se podaří pokořit divácký rekord z roku 2015. Když je taková významná akce v kraji, je důležité vtáhnout do ní mládež a děti, protože představují naši sportovní budoucnost. Jsem rád, že se taková soutěž konala a děkuji pořadatelům, že tuto soutěž uspořádali. Stejně jako školám, že se do ní zapojily,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství, mládež a sport Stanislav Folwarczny.

Poslední hokejový šampionát v České republice v roce 2015 navštívilo přes 741 tisíc hokejových fanoušků, letos by tento rekord mohl padnout. „Opravdu blížíme té magické hranici,“ řekl moderátor na pódiu ostravské fan zóny.

Sdílejte článek