Nejnovější zprávy: Zázraky se dějí! Těžce zkoušená rodina nečekaně získala miliony na vysněný dům Návrat po 36 letech. Do Divadla Petra Bezruče míří Bratři Karamazovi

Společnost

Festival, včelí úly nebo třeba hřiště? Lidé z Ostravy-Jihu rozdělí deset milionů korun

​Už šestý ročník participativního rozpočtu Náš Jih vstoupil do rozhodovací fáze.

Jak se rozdělí 10 milionů korun vyčleněných z rozpočtu obvodu? Ilustrační foto: Adolf Horsinka

Od pondělí 25. října do neděle 7. listopadu mohou obyvatelé Ostravy-Jihu starší 15 let rozhodnout, jak se rozdělí 10 milionů korun vyčleněných z rozpočtu obvodu. Hlasovat je možné o 38 projektech na webu nasjih.cz.

„Letos lidé přihlásilo 38 zajímavých projektů. Dětská hřiště, sportoviště, ale máme i cvičení s profesionálním lektorem na workoutových hřištích, festival lokálních kapel a zpěváků nebo včelí úly,“ vyjmenovává místostarostka obvodu Hana Tichánková.

Představení všech projektů, včetně detailnějšího popisu, fotografií a přesných lokalit, je k nalezení na webových stránkách www.nasjih.cz, kde je také možné hlasovat. Každý hlasující má k dispozici 4 kladné a 2 záporné hlasy, které může libovolně rozdělit mezi projekty napříč všemi částmi obvodu. Platnost udělených hlasů pak ještě musí ověřit prostřednictvím e-mailu, který mu přijde na zadanou e-mailovou adresu.

Hlasovat je možné i na radnici obvodu nebo v Informačním centru na Náměstí Ostrava-Jih. „Každý hlasující se také může zúčastnit soutěže o tablet. Stačí k tomu jen při hlasování zatrhnout políčko, že se chcete zapojit. Výherce vylosujeme po ukončení hlasování,“ dodává místostarostka.

Projekt participativního rozpočtu Náš Jih funguje v městském obvodu Ostrava-Jih už šestým rokem. V rámci něj bylo realizováno 62 projektů, do kterých městský obvod investoval téměř 32 milionů korun. Vznikla řada dětských hřišť, sportovišť, rekonstruována byla kašna před poliklinikou, zvonička na hřbitově, knihobudka a spousta dalších nápadů.