Společnost
26/10/2021 Petr Sobol

Festival, včelí úly nebo třeba hřiště? Lidé z Ostravy-Jihu rozdělí deset milionů korun

​Už šestý ročník participativního rozpočtu Náš Jih vstoupil do rozhodovací fáze.

Od pondělí 25. října do neděle 7. listopadu mohou obyvatelé Ostravy-Jihu starší 15 let rozhodnout, jak se rozdělí 10 milionů korun vyčleněných z rozpočtu obvodu. Hlasovat je možné o 38 projektech na webu nasjih.cz.

„Letos lidé přihlásilo 38 zajímavých projektů. Dětská hřiště, sportoviště, ale máme i cvičení s profesionálním lektorem na workoutových hřištích, festival lokálních kapel a zpěváků nebo včelí úly,“ vyjmenovává místostarostka obvodu Hana Tichánková.

Představení všech projektů, včetně detailnějšího popisu, fotografií a přesných lokalit, je k nalezení na webových stránkách www.nasjih.cz, kde je také možné hlasovat. Každý hlasující má k dispozici 4 kladné a 2 záporné hlasy, které může libovolně rozdělit mezi projekty napříč všemi částmi obvodu. Platnost udělených hlasů pak ještě musí ověřit prostřednictvím e-mailu, který mu přijde na zadanou e-mailovou adresu.

Hlasovat je možné i na radnici obvodu nebo v Informačním centru na Náměstí Ostrava-Jih. „Každý hlasující se také může zúčastnit soutěže o tablet. Stačí k tomu jen při hlasování zatrhnout políčko, že se chcete zapojit. Výherce vylosujeme po ukončení hlasování,“ dodává místostarostka.

Projekt participativního rozpočtu Náš Jih funguje v městském obvodu Ostrava-Jih už šestým rokem. V rámci něj bylo realizováno 62 projektů, do kterých městský obvod investoval téměř 32 milionů korun. Vznikla řada dětských hřišť, sportovišť, rekonstruována byla kašna před poliklinikou, zvonička na hřbitově, knihobudka a spousta dalších nápadů.

Sdílejte článek