Společnost
13/05/2017 Jaroslav Baďura

Forum Nová Karolina odmění dárce starého oblečení a obuvi

Několik stovek tisíc korun rozdá vedení Obchodní centrum Forum Nová Karolina mezi obyvatele Ostravy a okolí.

Stačí málo: přinést do centra o víkendech 13. až 14. května nebo 20. až 21. května staré oblečení nebo obuv. V uvedených termínech zde totiž bude probíhat charitativní sbírka ve prospěch humanitární organizace ADRA.

Za dva kusy svrchního oblečení nebo bot vydá centrum dárkovou kartu v hodnotě 100 korun. Za dva víkendy tak dostane každý, kdo se zúčastní a zaregistruje na sběrném místě v prvním patře centra vedle obchodu Blažek, 200 korun.

Dárkové karty bude možné využít při nákupech právě v obchodním centru, a to v rozmezí 12 měsíců. Záštitu nad celou akcí Daruj hadry do ADRY převzal známý návrhář Osmany Laffita.

„Nejde o první aktivitu tohoto druhu a všechny se dosud těšily značnému zájmu veřejnosti napříč generacemi. V roce 2013 jsme tak vybrali přes 9 tun ošacení, které putovalo potřebným,“ vysvětluje Tomáš Lučan, marketingový manažer Obchodního centra Forum Nová Karolina.

Akci zahájí odpoledne v sobotu 13. května doprovodný program, v jehož rámci profesionální kadeřníci a stylisté promění zevnějšek osoby vybrané na doporučení organizace ADRA. Půjde o člověka, který prochází těžkou situací a péče a rady odborníků by měly být pozitivní motivací a možným obratem v jeho životě.

Na proměně vybrané osoby se bude radou i asistencí při volbě vhodného oblečení podílet také Osmany Laffita. Renomovaný návrhář vylíčí také své začátky kariéry a překážky, které musel překonat. Návštěvníci Fora Nová Karolina se s ním budou moci vyfotit nebo si přijít pro podpis.

 

„Zkušenosti ukazují, že lidé přinášejí množství oblečení i bez ohledu na odměnu. Jsme moc rádi, že naše dobročinné akce jsou pro obyvatele Ostravy důvěryhodné a inspirativní,“ říká Tomáš Lučan.

Sdílejte článek