Společnost
05/10/2017 Tomáš Svoboda

Fotbalové Vítkovice opět mění trenéra, místo Adlera je povede Grmela

V pořadí už třetí trenér se v aktuálně rozehrané Fortuna národní lize pokusí zlepšit výkony fotbalistů Vítkovic. Ostravský celek, který je po deseti kolech druhé ligy s pouhými čtyřmi body na posledním místě, nově povede Ludevít Grmela.

Šestapadesátiletý trenér vešel do povědomí fotbalové veřejnosti zejména svým prvoligovým angažmá v roce 2013 ve Zbrojovce Brno.

Tým MFK Vítkovice převezme místo Lubomíra Adlera, který bude nadále ve funkci vedoucího trenéra mládeže. Vítkovice ovšem sezónu zahájily pod vedením Romana Westa, který byl v rámci aktuální personální rošády uvolněn z pozice sportovního ředitele a hledá si nové angažmá.

Následné Adlerovo působení, které mělo původně trvat do konce roku, se nakonec smrsklo na období mezi zářijovou a říjnovou reprezentační přestávkou. V této periodě bohužel získaly Vítkovice pouze bod za domácí remízu 1:1 s Táborskem.

Pak přišly porážky ve Vlašimi (1:3), doma s Třincem (2:3) a posledním kritickým výsledkem byla drtivá prohra 0:6 v Českých Budějovicích.

Pomůže radikální krok?

Vedení klubu proto reagovalo oslovením zkušeného Grmely, který kromě brněnské štace trénoval také divizní Blansko, druholigové Znojmo a naposled byl v sezóně 2015/2016 asistentem v Opavě.

„Po vyhodnocení výsledků nedávné změny na postu hlavního trenéra rozhodlo vedení fotbalových Vítkovic o další změně na postu hlavního trenéra s tím, že v tomto případě nečerpalo z vlastních zdrojů, ale rozhodlo se k radikálnímu kroku a jmenovalo do funkce hlavního trenéra člověka, který dosud pracoval mimo vítkovický klub,“ uvedl v oficiální zprávě předseda klubového představenstva Pavel Filipčík.

Nový trenér Grmela se nyní společně s asistentem Romanem Vojvodíkem pokusí zvednout Vítkovice ze dna tabulky. Před sebou mají ještě šest podzimních zápasů, a to s jasným cílem vytvořit si co nejlepší pozici pro záchranu druholigové příslušnosti.

„Cílem změn je nastartovat mužstvo po neuspokojujících výsledcích k výkonům, které se minimálně vyrovnají skvělým výkonům v jarní části minulé sezóny a povedou tým vzhůru tabulkou Fotbalové národní ligy,“ dodal Filipčík.

Přestože Vítkovičtí stále čekají na první výhru, jejich situace není beznadějná. Na čtrnáctý Frýdek-Místek, který přivítají doma koncem října, ztrácejí jen dva body.

Nejbližší utkání ovšem mají na programu v pátek 13. října, kdy na Městském stadionu od 15:30 vyzvou favorizovanou Příbram, která se netají ambicemi na rychlý návrat do první ligy.

Sdílejte článek