Sport
01/04/2018 Jaroslav Baďura

Fotbalové Vítkovice vyválčily v boji o záchranu tři body

Klub MFK Vítkovice dnes přivítal tým Varnsdorfu, který, stejně jako vítkovičtí fotbalisté, bojuje o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži.

Bezmála pětistovka diváků sledovala v nevlídném počasí hru, která se zejména v prvním poločase nesla ve znamení opatrnosti na obou stranách.

Mírně navíc ze hry měli v první půl domácí tým a snahu korunoval pěkným gólem po rohovém kopu. Hlavou se prosadil Libor Žondra.

Ve druhém poločase to byla fotbalová bída, domácí se nechali zatlačit a všichni svatí si dali sraz ve Vítkovicích, aby stáli při několika vyložených šancích Varnsdorfu při domácích.

Bylo neuvěřitelné, co všechno tým, který Vítkovice přikoval na jejich polovině, nedokázal proměnit.

Tutovku měli i domácí, kteří se párkrát pokusili o brejk, když hosté vrhli vše do útoku - Urbančok ale zblízka přestřelil.

Tři body jsou tak pro domácí darem z nebes, ovšem na chvostu tabulky je situace velmi vyrovnaná a je tedy jasné, že MFK čekají další těžké boje.

Jen na štěstí, které u nich stálo dnes, ale Vítkovice spoléhat nemohou.

Ludevít Grmela (MFK Vítkovice): „Utkání bylo nepříjemné v tom, že Varnsdorf doposud nehrál žádný mistrovský zápas a my tak neměli z čeho v přípravě na něj vycházet. Do druhého domácího zápasu na jaře jsme i navzdory tomu, že to byla taková oťukávaná, vstoupili docela dobře. A po výborně sehrané standardce jsme se dostali do vedení. Po pauze byli hosté určitě silnější na míči, měli více ze hry, spálili dvě tři tutovky, to se ale na konci povedlo také nám. Byl to velice těžký soupeř, který určitě vyplave z těch záchranářských vod. Navíc má nějaké zápasy k dobru. Já si ale také moc vážím toho, jak tyhle tři body kluci vydřeli.“

Sdílejte článek