Společnost
24/11/2023 Petr Sobol

FOTO: Jako v pohádce! V Bělském lese vznikl světelný vánoční park

V ostravském Bělském lese vznikla nová vánoční atrakce. Každý den se tady rozzáří světelný park.

Vánoční světelný park v Bělském lese, který vznikl v areálu Lesní školy, je vidět už z dálky. A každý den je plný lidí. „Viděli jsme, že se 3D světelné instalace lidem líbí a dělají jim radost. Proto jsme kromě naší standardní vánoční výzdoby v Ostravě-Jihu vytvořili také speciální vánoční městečko,“ řekla pro patriotmagazin.cz vedoucí odboru kultury a vztahů s veřejností Ostravy-Jihu Gabriela Gödelová.

Ve vánočním parku je okolo dvaceti světelných instalací. Návštěvníci se tu fotí se zvířátky, na saních nebo ve veliké houbě, krásně nasvícené jsou i stromy.

Součástí areálu je taky stánek s občerstvením, lidé si tu dávají například punč nebo svařák. Vánoční park bude otevřený až do poloviny ledna. „Máme otevřeno každý den od 16 do 20 hodin, s výjimkou vánočních svátků, Silvestra a Nového roku,“ dodala Gabriela Gödelová.

Lidé proudí do parku za každého počasí, z čehož mají organizátoři velikou radost. Jedinou nepříjemnost jim způsobuje bláto, ve kterém se návštěvníci musí pohybovat. „Budeme to tady vysypávat štěpkou, aby to pro návštěvníky bylo příjemnější,“ uvedla paní Gödelová.

Instalace světelného parku trvala zhruba týden. Vstupné do areálu se neplatí, ve stánku s občerstvením je ale možné uhradit dobrovolný příspěvek, který poputuje Záchranné stanici Bartošovice. „Jsme v areálu Lesní školy, máme tady spoustu zvířecích postav. A zvířatům právě v Bartošovicích pomáhají. Přišlo nám fajn jim takto přispět,“ vysvětlila Gabriela Gödelová.

Sdílejte článek