Společnost
14/04/2024 Petr Broulík

FOTO: Mistři silných motocyklů létali u Nové Karoliny nad hlavami diváků

Foto: Petr Broulík

Kdo strávil sobotu v obchodním centru Forum Nová Karolina, mohl vidět spoustu krásných a silných motorek. A to nejen při Motoshow před hlavním vchodem do centra, ale také uvnitř na hlavních schodech.

Fanoušci rychlých strojů zažili vrchol několikatýdenní výstavy Krásky na cestách, která ve všech podlažích Karoliny představila motorky různých světových značek.

Unikátní výstava motorek přilákala spoustu malých i velkých a dospělých. Ti mohli vidět přehlídku nadupaných silničních i offroadových motorek a také čtyřkolek z nabídky nejprestižnějších regionálních moto-prodejců v Moravskoslezském kraji.

Ještě v neděli 14. dubna je možné vidět ve Foru Nová Karolina nové modely motorek firem Harley Davidson, BMW, stroje značek Aprilia, Ducati, Mot Guzzi, ale i retro skútry Vespa, motorky značky KTM a GAS GAS, Kawasaki, motorky značky Indian Motorcykle i závodní speciály.

K vidění jsou také unikátní kousky ze soukromých sbírek, závodní i dakarové speciály přímo od předních českých závodníků nebo vytuněné mašiny předních českých stunt-riderů.

Slavná jména ze světa motocyklů si dala sraz v obchodním centru

Hlavním podnikem pro mnohé návštěvníky však byla Motoshow. Lidé viděli stunt-show v podání předního českého kaskadéra a instruktora Adama „Special“ Peschela nebo párovou stunt-show „duo-motoshow“ Katky Jandové a Kuby Kykala. Nad hlavami fanoušků se v odpoledních hodinách odehrála freestyle motocrossová show Libora Podmola, který si ji sám při letech moderoval.

Na scénu pod hlavním schodištěm obchodního centra pak přilákali fanoušky rozhovory a autogramiády hostů, například právě Libora Podmola, světově uznávaného freestyle motocrossaře pyšnícího se dvěma zlatými medailemi z X-Games a mnoha dalších světových závodů, a účastnícím se také nejtěžšího off-roadového závodu světa Rallye Dakar.

Na pódiu se objevili také Martin Michek, nejúspěšnější český motokrosař v rámci Rally Dakar, český motocyklový závodník Karel Hanika, úspěšný roadracingový závodník Kamil Holán, jediná česká profesionální stunt-riderka Katka Jandová, designér, strojař, autokarosář Míra Jech a Adam „Special“ Peschel, nejznámější český profesionální stunt-rider.

Sdílejte článek