Společnost
10/03/2024 Petr Broulík

FOTO: Na ostravském výstavišti se usídlily nejkrásnější kočky ve střední Evropě

Foto: Petr Broulík

Na ostravském výstavišti Černá louka se usídlila spousta koček, které dorazily na vůbec první mezinárodní „kočičí“ soutěžní výstavu Central European Winner 2024. Jedná se o setkání vystavovatelů, prodejců či obdivovatelů koček.

„Jé, tahle je krásná,“ halekaly ve výstavních prostorách mnohé děti. „Jé, tuhle bych chtěla domů,“ žadonilo jedno děvče a udělalo na maminku oči jako kocour v botách v animáku Shrek.

Tak nějak vypadala akce Central European Winner kolem sobotního poledne, kdy na ni dorazila spousta návštěvníků. V kotcích, v klecích a v pelíšcích na ně čekaly kočky a kocouři všech možných druhů. Jejich majitelé zase trpělivě čekali, než je vyvolá porota této soutěže kočičí krásy. Kolem vystavovatelů koček se usídlili také prodejci všech možných chovatelských potřeb pro kočky a všeho, co taková kočka ke spokojenému životu potřebuje.

Central European Winner Show pro oblast střední Evropy, která doposud neměla vlastní výstavu s možností získat Winner titul, pořádají Česko, Maďarsko, Rakousko a Slovensko. A vůbec první příležitost pro získání tohoto titulu mají chovatelé koček právě o tomto víkendu v Ostravě.

Soutěž a výstava koček Central European Winner potrvá až do nedělních 16 hodin. Zatímco v sobotu porotci všechny soutěžící a přihlášené kočky posuzovali a ty nejhezčí nominovali, v neděli mohou návštěvníci od 10 hodin vidět výběr nejlepších nominovaných koček a být přítomni udělení titulu Central European Winner vítězům.

Sdílejte článek