Společnost
30/06/2024 Petr Broulík

FOTO: Pozoruhodné bytosti v Trojhalí. Fantastická Ostrava pokračuje i v neděli

Foto: Petr Broulík

Horko jako někde v daleké galaxii, v písčitých dunách nebo ve středověku. Takové počasí v sobotu panovalo na festivalu Fantastická Ostrava ve dvou halách Trojhalí.

Fantastická Ostrava pokračuje i v neděli. Kdo se na akci vydá, může potkat spoustu elfů, princezen, temných bytostí či hrdinů a postav všech možných Star Wars, Zaklínačů či světa Západozemí. Pravým rájem je Fantastická Ostrava pro děti, asi nejvděčnější fanoušky všech fantastickým filmů, knih, her a příběhů.

„Jsem z takového světa v budoucnosti, kde se pořád válčí, žije v něm spousta mimozemšťanů a já jsem jedním z těch odvážných vojáků,“ říká voják vyzbrojený futuristickými zbraněmi, který ochotně, jako všichni ostatní kostýmovaní návštěvníci, pózuje pro mobily a fotoaparáty. Je tady i dívka v červeném kostýmu, jehož součástí je pohyblivý drak, i smrťák v černém oděvu s hrozivým fantasy samopalem. Jsou tady meče, masky mimozemšťanů i sady pokémonů.

Horko zdolalo i středověké rytíře

Děvčata tu mají vyvedené kostýmy z japonských anime, potkáte tady živého superhrdinu Spidermana, a to i v dětském vydání, nebo vojáka z Hvězdných válek. Děti si tu mohou vyhrát na herních počítačích, s roboty nebo si vyzkoušet virtuální realitu. „My zase ukazujeme, co vše se dá dnes za figurky fantasy vyrobit na 3D tiskárnách,“ říká mladá žena u 3D stánku, kde je spousta vytisknutých fantastických figurek a artefaktů.

Může se vám stát, že ve frontě na nápoje a občerstvení stojíte s Predátorem nebo královnou či princeznou z planety X. Ostatně, nápoje byly zřejmě v sobotu jedinou záchranou pro šermíře, kteří pod žhavým sluncem a v plné rozpálené zbroji předváděli své umění. Horko některé z nich opravdu zmáhalo. Rytíře bylo vidět ve vstupním prostoru Trojhalí ležet k večeru zničeně na lavičkách. „Zkuste si v takovém horku obléci kostým a železnou zbroj,“ hlásí jeden z návštěvníků, když viděl, jak ostatní rytíři zvedají svého horkem umdleného kolegu u dřevěného ringu šermířů.

Sdílejte článek