Společnost
20/01/2019 Admin PATRIOT

Fotogalerie: Základní škola I. Sekaniny v Ostravě hostila velvyslankyni Mexika!

Sedmnáctého ledna 2019 proběhl na ZŠ I. Sekaniny v Ostravě – Porubě Den mexické kuchyně.

Pozvání školy přijala velvyslankyně Spojených států mexických v České republice, paní Leonora Rueda.

Smyslem celého projektu, do kterého se zapojují vybrané základní a střední školy po celé ČR, je přiblížit žákům a studentům Mexiko jako zemi se zajímavou historií, nádhernou přírodou, milým a přátelským obyvatelstvem a také pestrou a chutnou kuchyní.

Projekt organizuje Asociace školních jídelen ČR.

Žáci a učitelé si určitě vychutnali k obědu typické mexické menu – tortillovou polévku sopa de tortilla, tacos s kuřecí tingou, fazolemi a guacamole a jako dezert čokoládový tamal.

Během celého dne zavítala delegace v čele s paní velvyslankyní a dalšími hosty, například ředitelem Asociace Školních jídelen ČR Karlem Jahodou, místostarostkou městského obvodu Ostrava – Poruba Lucií Baránkovou - Vilamovou, vedoucím odboru školství, prevence kriminality a bezpečnosti městského obvodu Ostrava-Poruba Milanem Gregorem a mnoha dalšími do několika tříd a učeben, kde je čekala diskuse s dětmi a hosté shlédli i vystoupení žáků školy v atriu.

Paní velvyslankyně i všichni ostatní si předvedený program, ale i výzdobu školy, mexické menu a bezchybnou organizaci celé akce velmi pochvalovali.

Základní škola I. Sekaniny v Ostravě opět ukázala, že děti v ní se nejen mnohému naučí, ale že se rádi zapojují i do nejrůznějších projektů, které rozhodně obohacují jejich vědomosti a všeobecný rozhled.

Sdílejte článek